Foto – Svi sveti i Dušni dan – spomen na poginule Gromove

0
1001

Uz svetkovinu Svih svetih i blagdan Dušnog dana – spomena na sve vjerne mrtve, Udruga ratnih veterana 2. gardijske brigade posebno se prisjetila svojih poginulih, nestalih i umrlih subranitelja u Domovinskom ratu, pripadnika 2. gardijske brigade „Gromovi“. Predstavnici udruge položili su vijence i zapalili svijeće u sklopu braniteljskih delegacija na središnjim križevima gradskih groblja u gradovima sjedištima Udruge i njenih podružnica, dok su na najvećim zagrebačkim grobljima Mirogoj i Miroševac zapalili svijeće na svim grobovima poginulih Gromova. U sklopu programa obilaska obitelji poginulih Gromova članovi udruge su nekoliko dana prije blagdana zapalili svijeće na grobovima poginulih pripadnika 2. gbr pokopanih na području Dalmacije, jednog dijela Hrvatskog Zagorja, u Prigorju, istočnom dijelu Grada Zagreba te u Bosni i Hercegovini.  A već od početka idućega tjedna obilasci se nastavljaju i u svih ostalim dijelovima Republike Hrvatske. Predstavnici Udruge i nekoliko članova obitelji poginulih Gromova sudjelovali su danas na svečanom misnom slavlju za sve umrle, poginule i nestale hrvatske branitelje  u crkvi Svete Mati Slobode na zagrebačkom Jarunu. Misno slavlje u zajedništvu s vojnim i policijskim kapelanima predvodio je prof. dr. Jakov Mamić, generalni vikar Vojnog ordinarijata u RH.  Dio fotografija s Mirogoja, Miroševca, s kratkog druženja članova udruge i mise zadušnice možete pogledati u našoj fotogaleriji.

Povodom Svih svetih i Dušnog dana za naše poginule i umrle Gromove

 

Počivajte u miru ratnici naši,

rado vas se sjećaju Gromovi vaši,

s ponosom o vama pričamo

vaše herojstvo ne zaboravljamo

 

Za vas ćemo lampaše paliti

na misi zadušnici moliti,

za braću svoju, Gromove naše,

nek’ u miru počivaju duše vaše

 

Spavajte naši hrabri vitezovi,

vole vas vaši Gromovi!

 

Hrvoje Horvat, ratni veteran 2. gbr Gromovi

 

Fotogalerija:

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here