Gromovi na Misi za žrtve Vukovara i Škabrnje (Foto)

0
14346

U nedjelju 18. studenoga 2012. godine u organizaciji Kluba veterana 148 brigade HV – Zagreb služena je sveta misa za poginule žrtve Vukovara i Škabrnje i sve branitelje Domovine. Misno slavlje u crkvi Svete Mati Slobode u Zagrebu na samu 21. obljetnicu stradavanja Vukovara i Škabrnje predvodio je zagrebački pomoćni biskup dr. Ivan Šaško. Na misi  je sudjelovao veliki broj vjernika i branitelja koji su upravo svojom brojnošću poslali poruku da tragedija i stradavanje hrvatskih branitelja i civila u Vukovaru i Škabrnji, ali i cijeloj Hrvatskoj nije zaboravljena, da se ta žrtva poštuje, te da su im suborci i građani zahvalni na toj žrtvi ljubavi. Prije svete mise branitelji su predvodili molitvu krunice, a nakon mise održan je koncert „Bogu i Domovini“ na kojem su sudjelovali hrvatski dramski i glazbeni umjetnici. Na poziv Udruge ratnih veterana 2. gardijske brigade „Gromovi“, koja se ove godine uključila u obilježavanja žrtve Vukovara i Škabrnje u Zagrebu, misnom slavlju odazvao se lijepi broj onih ratnih veterana Gromova koji nisu mogli nazočiti komemoracijama u Vukovaru i Škabrnji. Jedan broj branitelja, a tako i Gromova nazočio je svetoj misi u vojnim odorama čime je dodatno uzveličan ovaj događaj. Također veterani Gromovi su bili uključeni i u službu čitanja na euharistijskom slavlju.

Ove godine u obilježavanje stradavanja i odavanje spomena žrtavama Vukovara i Škabrnje uključilo se preko 30 zagrebačkih braniteljskih udruga. Prethodnoga dana kako smo vas izvijestili tradicionalno su paljene svijeće duž svih devet kilometara Ulice grada Vukovara i održana je dostojanstvena komemorativna svečanost na kojoj je sudjelovalo više tisuća branitelja, djece i građana grada Zagreba. Ove dostojanstvene obilježbe već dugi niz godina organiziraju vrijedni članovi Kluba veterana 148 brigade HV Zagreb-Trnje pod nazivom „I reći ću vam još samo jednu stvar – zapamtite Vukovar“.

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here