Otkrivanje spomen obilježja Gromovima u Dugoj Resi

Povodom Dana neovisnosti Republike Hrvatske, 21. obljetnice obrane „Turanjskog mosta“  i 21. obljetnice sudjelovanja 2. gardijske brigade „Gromovi“ u obrani Domovine na Karlovačko-dugoreškom bojištu, Udruga ratnih veterana 2. gardijske brigade „Gromovi“ svečano će u ponedjeljak 8. listopada u Dugoj Resi otkriti spomen obilježje poginulim pripadnicima 2. gardijske brigade Hrvatske vojske.  Nositelj projekta podizanja spomenika je Podružnica karlovačke županije URV 2. gbr „Gromovi“. Spomenik je podignut poginulim braniteljima, pripadnicima 3. pješačke bojne 2. gbr, postrojbe koja je ustrojena u lipnju 1991. u Dugoj Resi, te svim poginulim Gromovima s područja Karlovačke, Primorsko-goranske i Ličko-senjske županije.  Pozivamo ratne veterane 2. gardijske brigade „Gromovi“ kao i članove Udruge 2. gbr „Gromovi da zajedno s obiteljima poginulih Gromova uzveličaju ovu svečanost i time odaju dužno poštovanje poginulim prijateljima. Toga dana u Dugoj Resi proslavljamo i Dan neovisnosti RH i obilježavamo ove dvije važne obljetnice 2. gardijske brigade Hrvatske vojske.

Program obilježavanja:

9,30-9,45             Okupljanje ratnih veterana Gromova i članova Udruge, obitelji

poginulih Gromova i gostiju ispred Doma učenika u Dugoj Resi

9,45-10,00           Mimohod od Doma učenika preko mosta na rijeci Mrežnici do

crkve sv. Antuna

10,00-10,45        Sveta Misa za poginule i nestale Gromove i sve hrvatske branitelje,

župna crkva sv. Antuna

10,45-11,00        Mimohod (povratak) od crkve sv. Antuna do Doma učenika

11,00-12,00        Program svečanog otkrivanja i blagoslova spomenika poginulim

„Gromovima“ (ispred Doma učenika u Dugoj Resi)

12,00-13,30        Domjenak i druženje branitelja, obitelji poginulih i gostiju u dvorani

Doma učenika Duga Resa