ZUV HGP izabrao novog predsjednika

Zbor udruga veterana hrvatskih gardijskih postrojbi održao je izborno – izvještajnu sjednicu Sabora dana 09. studenog  2018. u prostorijama HVIDRA-e grada Zagreba.  Od tri kandidata  za novog predsjednika Udruge izabran je  Krešimir Maretić, pripadnik Udruge ratnih veterana 2. gardijske brigade „ Gromovi“.

Krešimir Maretić svoj je ratni put započeo 1991. godine, u istočnoj Slavoniji, te nastavio na ratištima diljem Lijepe naše gdje je i dva puta ranjen.  Višestruki je nositelj  vojnih odlikovanja. Danas živi u Zagrebu sa suprugom i dvoje djece.

U svom govoru novoizbrani predsjednik zahvalio se svima prisutima, te rečenicom : „ Prvi među jednakima „ ukazao kako će zagovarati timski rad i zajedničko donošenje odluka u vezi djelovanja ZUV HGP-a te jačanju zajedništa s Udrugom specijalne policije iz Domovinskog rata RH.

Na skupštini su nazočili gosti : savjetnik Predsjednice RH za branitelje Ante Deur, voditelj Gradskog ureda za branitelje grada Zagreba Miodrag Demo te predsjednik Udruge specijalne policije iz Domovinskog rata RH Zoran Maras.

Na izborno – izvještajnoj sjednici Sabora imenovan je Upravni odbor ZUV HGP-a u sastavu : Ilija Vučemilović Šimunović, Krešimir Maretić, Miljenko Kolobarić, Hrvoje Pupić Vurilj,  Zoran Marunček, Dražimir Jukić, Antonijo Šebalj, Tomislav Sabljo te Tihomir Bakarić.