ZUV HGP izabrao novog predsjednika

0
1474

Zbor udruga veterana hrvatskih gardijskih postrojbi održao je izborno – izvještajnu sjednicu Sabora dana 09. studenog  2018. u prostorijama HVIDRA-e grada Zagreba.  Od tri kandidata  za novog predsjednika Udruge izabran je  Krešimir Maretić, pripadnik Udruge ratnih veterana 2. gardijske brigade „ Gromovi“.

Krešimir Maretić svoj je ratni put započeo 1991. godine, u istočnoj Slavoniji, te nastavio na ratištima diljem Lijepe naše gdje je i dva puta ranjen.  Višestruki je nositelj  vojnih odlikovanja. Danas živi u Zagrebu sa suprugom i dvoje djece.

U svom govoru novoizbrani predsjednik zahvalio se svima prisutima, te rečenicom : „ Prvi među jednakima „ ukazao kako će zagovarati timski rad i zajedničko donošenje odluka u vezi djelovanja ZUV HGP-a te jačanju zajedništa s Udrugom specijalne policije iz Domovinskog rata RH.

Na skupštini su nazočili gosti : savjetnik Predsjednice RH za branitelje Ante Deur, voditelj Gradskog ureda za branitelje grada Zagreba Miodrag Demo te predsjednik Udruge specijalne policije iz Domovinskog rata RH Zoran Maras.

Na izborno – izvještajnoj sjednici Sabora imenovan je Upravni odbor ZUV HGP-a u sastavu : Ilija Vučemilović Šimunović, Krešimir Maretić, Miljenko Kolobarić, Hrvoje Pupić Vurilj,  Zoran Marunček, Dražimir Jukić, Antonijo Šebalj, Tomislav Sabljo te Tihomir Bakarić.

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here