Župan Kolar: ‘Ovo su ljudi koji su najzaslužniji za stvaranje hrvatske države’

1
844

Ovi ljudi koji su primili odlikovanje su svi ranjavani u Domovinskom ratu. Svi imaju izuzetno dugi staž i nakon ranjavanja su se vraćali u svoje postrojbe i pokazali nevjerojatnu hrabrost i odlučnost da se odupru agresoru, rekao je župan Kolar.

Župan Željko Kolar danas je upriličio prijem za delegaciju Udruge ratnih veterana 2. gardijske brigade Gromovi podružnica KZŽ, četvoricu pripadnika, Zdravka Curmana iz Oroslavja, Ivana Premrla iz Pregrade, Mirka Buzinu iz Gornjeg Jesenja i Slavka Belanovića iz Bedekovčine koje je nedavno odlikovao predsjednik i vrhovni zapovjednik Oružanih snaga RH Zoran Milanović Redom hrvatskog trolista, te predsjednika udruge Zvonimira Kantolića.

Župan Kolar istaknuo je da mu je čast što je imao privilegiju primiti pet junaka Domovinskog rata. – Ovi ljudi koji su primili odlikovanje su svi ranjavani u Domovinskom ratu. Svi imaju izuzetno dugi staž i nakon ranjavanja su se vraćali u svoje postrojbe i pokazali nevjerojatnu hrabrost i odlučnost da se odupru agresoru. Oni su ti koji su najzaslužniji za stvaranje hrvatske države. Čast mi je šo sam imao priliku primiti ih, da im osobno zahvalim i čestitam na odlikovanjima. To su dečki s kojima već godinama surađujemo, koji su i dalje vrlo aktivni u radu udruge i korisni zajednici i fascinirao me jedan podatak u našem razgovoru, koji mi je iznio predsjednik Kantolić. Nakon potresa u Petrinji nazvao ih je i u roku od sat i pol vremena, od 46 članova udruge, 36 ih se odazvalo da krenu u pomoć urušenoj Petrinji. To je samo dokaz, kad je čovjek jednom junak, onda vam je uvijek junak – istaknuo je Kolar. Župan je u ime Krapinsko – zagorske županije i svih žitelja uputio čestitke na dobivenom odlikovanju. – Velike zahvale na svemu što ste učinili u Domovinskom ratu i stvaranju hrvatske države. Veselim se našoj budućoj suradnji, jer širenje digniteta i istine o Domovinskom ratu je naš trajni zadatak, a ja vas uvjeravam da ću kao župan, kao što sam to radio do sada, učiniti sve za zajednički promoviramo istinu u Domovinskom ratu i vodimo brigu o našim hrvatskim braniteljima jer su oni to zaslužili – rekao je župan Kolar.


Predsjednik županijske podružnice Udruge ratnih veterana 2. gardijske brigade Gromovi Zvonimir Kantolić zahvalio se na prijemu i suradnji županu i svim njegovim djelatnicima. Rekao je i da mu je osobna čast biti na ovom prijemu sa svojim kolegama i suborcima. ‘Čestitam im u svoje ime i uime svih članova Udruge ratnih veterana Gromova na dodijeljenom odlikovanja Reda hrvatskog trolista. Možda će netko reći da je kasno, 25 , 30 godina, ali nikad nije kasno za heroje kakvi su oni, za istinske domoljube, za istinske lokalpatriote. Sva četvorica su ranjavana u Domovinskom radu od toga gospodin Premrl dva puta, a gospodin Curman je 100 postotni invalid Domovinskog rata. Oni u najtežim vremenima nikad nisu rekli da ne idu ili neće. Uvijek su bili na raspolaganju. Isto tako obiteljski ljudi, aktivni članovi Udruge uvijek spremni pomoći svim svojim suborcima, braniteljima, a i svim ostalim građanima našeg Zagorja i Lijepe naše, rekao je zahvalivši se predlagateljima, predsjedniku RH na dodjeli uz nadu da će se nastaviti ovakvim načinom i tako možda ispraviti i neke prijašnje greške koje je sustav napravio po tom pitanju. ‘Nikad nije kasno da čovjek dobije ono što je zaslužio. U cilju čuvanja digniteta Domovinskog rata je na neki način i satisfakcija dodjela određenih priznanja i odličja, rekao je Kantolić.


Jedan od odlikovanih, Mirko Buzina se zahvalio uime odlikovanih i svoje osobno ime te dečkima koji su ih predložili za odlikovanje, predsjedniku koji ih je uvrstio u odlikovanje i županu i cijeloj Krapinsko – zagorskoj županiji.

1 KOMENTAR

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here