Sjećanje na žrtvu Vukovara i Škabrnje

1990

Vukovar i Škabrnja mjesta su velikih stradanja hrvatskog naroda u vrijeme Domovinskoga rata. Da žrtve zločina koje je počinila jugo-komunistička vojska i paravojne terorističke srpske formacije  nikada ne padne u zaborav hrvatski narod svakog 18. studenog prisjeća se svih poginulih i nestalih hrvatskih branitelja i civila u  Vukovaru  i Škabrnji.

I ove godine članovi URV 2. gbr Gromovi  uključili su se u obilježbu Dana sjećanja na stradanje Vukovara i Škabrnje. U nizu gradova gdje Gromovi djeluju bili su na Svetim Misama  te su se uključili u paljenje svijeća na trgovima i  ulicama uoči 18. studenog. A 18. studenog članovi udruge iz Karlovačke, Zagrebačke i Sisačko-moslavačke podružnice sudjelovali su u Koloni sjećanja i komemoraciji  u Škabrnji. Članovi udruge iz Krapinsko-zagorske podružnice sudjelovali su u Koloni sjećanja i komemoraciji u Vukovaru.

foto izvor: članovi udruge, fb