Gromovi treći na memorijalnom turniru „Blago i Robert Zadro“

0
1671

Malonogometna momčad URV 2. gbr Gromovi sudjelovala je u subotu 2. lipnja 2018. godine u Zagrebu na Sedmom pozivnom memorijalnom malonogometnom turniru „Blago i Robert Zadro“. Turnir posvećen dvojici heroja Domovinskog rata, ocu i sinu, generalu Blagi i bojniku Robertu Zadri sedmu godinu zaredom organiziraju Udruga dragovoljaca HOS-a Grada Zagreba i Športsko rekreacijsko društvo dragovoljaca HOS-a Zagreb pod pokroviteljstvom Grada Zagreba.

Turnir je  održan na terenima dvorane Sutinska vrela (Sportski klub Podsused).

Nakon Svete Mise zadušnice u kapeli sv. Martina u Podsusedu turnir su svečano otvorili; Ivan Friščić, predsjednik UDHOS Zagreb, Kata Zadro, supruga i majka poginulih vitezova, Tomo Medved, ministar hrvatskih branitelja, Kata Tipura, izaslanica gradonačelnika Grada Zagreba i Borislav Barišić, predsjednik Saveza UDHOS.

Na ovom zahtjevnom turniru sudjelovalo je devet momčadi iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Veterani Gromova osvojili su treće mjesto. U utakmicama u skupini Gromovi su pobijedili četiri  momčadi: veterane 72. bojne vojne policije Split (2:1), Vukovara (2:1), Tovarnika (2:0), i URV 1. gbr „Tigrovi“ (3:1). U polufinalu su izgubili od Kupresa 1:3, a u utakmici za treće mjesto ponovno pobijedili Vukovarce s  2:0.

Najbolji strijelac turnira bio je  Dario Kovačević iz veterana Gromova.

Momčad Gromova pod izborničkim vodstvom Bože Ćurića činili su:

 1. Mario Vujčić (vratar)
 2. Zdravko Ivanković
 3. Ivica Ivančić
 4. Zvonimir Ivančić
 5. Dario Kovačević
 6. Damir Cvetko
 7. Ivan Klarić

Sudionici turnira, veteranske momčadi:

1.hrvatski gardijski zdrug

1. gardijska brigada – TIGROVI

2. gardijska brigada – GROMOVI

UDHOS Zagreb

 1. bojna vojne policije Split

Udruga veterana Domovinskog rata Tovarnik

Udruga branitelja Široki

Udruga branitelja Vukovar

Udruga branitelja Kupres

Poredak prva četiri mjesta:

 1. Udruga veterana 1. hrvatskog gardijskog zdruga, pokal u trajno vlasništvo i medalje,
 2. Udruga branitelja Kupres, pokal u trajno vlasništvo i medalje,
 3. Udruga ratnih veterana 2. gardijske brigade „GROMOVI“, pokal u trajno vlasništvo i medalje,
 4. Udruga branitelja Vukovar, pokal u trajno vlasništvo i medalje.

Predsjednik  UDHOS Zagreb Ivan Friščić uručio je obitelji Zadro posebno izrađenu svečanu plaketu memorijala, dok je zaslužnim pojedincima i svim sudionicima turnira uručio Povelju „Blago i Robert Zadro“

slike: Božo Ćurić i UDHOS

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here