„Zaustavimo progon hrvatskih branitelja – radnika“

Ministarstvo branitelja

Ministru g. Predragu Matiću

RIZ- odašiljači d.d.

Uprava

Zagreb, 27.09.2012.

ŽURAN POZIV

„Zaustavimo progon hrvatskih branitelja –  radnika“

Poštovani,

Povodom novog progona i šikaniranja naših suboraca, hrvatskih branitelja radnika RIZ odašiljača d.d. i očajničkog pokušaja da zaštiti sebe i svoje suradnike branitelje, spasi radna mjesta, dostojanstvo i egzistenciju,

u očajničkom činu najavljenog samospaljivanja predsjednika Udruge branitelja RIZ-a,

Udruga specijalne policije Republike Hrvatske, Zbor veterana hrvatskih gardijskih postrojbi, Zajednica udruga HVIDR-a Grada Zagreba i druge braniteljske udruge, ujedinile su svoje snage u odlučnoj namjeri da zaustave progon hrvatskih branitelja radnika i pod svaku cijenu spriječe najavljeni čin, kao i svako daljnje omalovažavanje hrvatskih branitelja radnika.

Tim povodom održan je žuran sastanak s predstavnicima radnika, branitelja RIZ-a te su najavljena  akcije podrške.

Stoga pozivamo sve braniteljske udruge na zajednički sastanak

Inicijative i podrške

„Zaustavimo progon hrvatskih branitelja –  radnika“

Koji će se održati

u ponedjeljak, 01. listopada 2012. godine, s početkom u  10:00 sati

U Dvoranu zjednice udruga HVIDR-a Grada Zagreba, Slovenska 21

Nakon tragičnih događaja u TŽV Gredelj i samoubojstva našeg suborca Mladena Mladenovića, nećemo dozvoliti tragediju hrvatskih branitelja – radnika koji potišteni, depresivni i nesretni proživljavaju sve nesreće hrvatskog društva.

Zajedno smo se borili za slobodnu i neovisnu Hrvatsku, a sad se zajedno borimo za pravednu Hrvatsku, pravo na rad, dostojanstvo i egzistenciju dostojnu čovjeka.

Uz poštovanje,

U ime inicijative:

Udruga Specijalne policije republike Hrvatske, Josip Klemm, predsjednik

Zbor veterana hrvatskih gardijskih postrojbi, Ilija Vučemilović, predsjednik

Zajednice udruga HVIDR-a Grada Zagreba mr. sc. Mirko Ljubičić, predsjednik

Dostaviti:

–       Naslovu;

–       Svim braniteljskim udrugama;

–       Hrvatskoj javnosti i sredstvima javnog priopćavanja;