Zapovjedno izviđanje područja misije „Resolute Support“ u Afganistanu

0
1630

Od 1. siječnja 2015.godine u Afganistanu nakon završetka operacije ISAF, provodi se misija “Resolute Support” (Odlučna potpora) čija je temeljna zadaća pružiti obuku, savjetovanje i pomoć afganistanskim sigurnosnim snagama i institucijama. Republika Hrvatska kao članica NATO saveza daje doprinos u provedbi ove misije. Od kolovoza 2016. godine u Afganistanu nalazi se 5. HRVCON-a kojim zapovijeda brigadir Dražen Sebastijan, inače ratni veteran 2. gardijske brigade Gromovi.

U zapovjednom izviđanju u području misije “Resolute Support” u Afganistanu, od 11. do 18. siječnja 2017. boravio je zamjenik zapovjednika Zapovjednog operativnog središta Glavnog stožera Oružanih snaga RH brigadir Robert Suntešić kao čelnik tima, zapovjednik 6. hrvatskog kontingenta brigadir Dražen Čovran, voditelj Nacionalnog elementa potpore pukovnik Slavko Bonić i časnica za komunikacijsko-informacijske sustave natporučnica Željka Petrović.

Zapovjednik brigadir Dražen Sebastijan i voditelji svih sastavnica 5. HRVCON-a omogućili su timu 6. HRVCON-a provedbu zapovjednog izviđanja s ciljem upoznavanja, obilaska i uvida u trenutnu sigurnosnu situaciju, razmještaj, strukturu, lokacije boravka i zadaće pripadnika 5. HRVCON-a, kako bi novi zapovjednik kontingenta dobio potpuni uvid u situaciju na terenu.

foto: 5. HRVCON

 

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here