VIDEO: Udruga „Gavran“ – Hodočašće hrvatskih branitelja u Udbinu 2012.

0
1146

Kako smo već izvješćivali Udruga pripadnika Središta gardijskog za specijalističku obuku dočasnika ”Damir Tomljanović – Gavran” Zadar, povodom Dana hrvatskih mučenika organizirala je po četvrti puta hodočašće hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata koje trajalo od 21. do 25. kolovoza 2012. godine. Ove godine hodočastilo se od Zadra do Crkve hrvatskih mučenika na Udbini, kada se obilježavao Dan hrvatskih mučenika 25. kolovoza.

U organizaciji i provedbi hodočašća sudjelovale su i slijedeće udruge hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata: Udruga veterana hrvatskih gardijskih postrojbi (1. gbr, 2. gbr, 3. gbr, 4. gbr, 5. gbr. 7. gbr i 9. gbr), Udruga veterana SJP MUP-a RH, UMDDRH – podružnica Zadar i HVIDR-a Zadar.

Sudionici hodočašća bili su hrvatski branitelji navedenih braniteljskih udruga kao i drugih braniteljskih udruga i postrojba iz Domovinskog rata.

Cilj ovoga hodočašća bio je spomen i odavanje počasti svima onima koji su svoje živote položili braneći Domovinu u kojoj će svatko moći slobodno i dostojanstveno živjeti.

 Kako je bilo, možete barem djelomice vidjeti na video spotu Udruge Gavran snimljenom tijekom hodočašća, krajem kolovoza. 

[youtube]uon-7Vejxb4&feature=share[/youtube]

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here