Veterani Gromova sudjelovali u Karlovcu na obilježavanju Dan pobjede i domovinske zahvalnosti

Sveta misa uoči Dana pobjede i domovinske zahvalnosti u Karlovcu

Danas, 2. kolovoza, u župnoj crkvi Presvetoga Srca Isusova u Karlovcu slavljena je sveta misa za sve poginule i nestale branitelje Domovinskog rata, uoči Dana domovinske zahvalnosti, Dana pobjede i Dana hrvatskih branitelja te svetkovine Zaštitnice Vojnog ordinarijata u RH, Gospe Velikog Hrvatskog Krsnog Zavjeta. Misno slavlje predvodio je mons. Ferdinand Vražić uz vojnog dekana preč. Andriju Markača, vojnog kapelana iz Kamenskog te svećenike karlovačkih župa.

Mons. Vražić u homiliji je naglasio veličinu žrtve poginulih branitelja koju ne smijemo zaboraviti, nazočnima je poručio da nema budućnosti za Domovinu ako se ne obnovimo u vjeri te pozvao na molitvu za poginule, za Domovinu, sve nas ali i za one koji su nam prouzročili te žrtve i stradanja u Domovinskom ratu.

Misnom slavlju nazočili su župan i gradonačelnik sa najbližim suradnicima,  zapovjednik HKoV i načelnik PU karlovačke koji su predvodili djelatnike vojno-redarstvenih snaga, vjernike vojnih kapelanija “Bl. Alojzija Stepinca” u Zapovjedništvu Hrvatske kopnene vojske i “Sv. anđela čuvara” u Inženjerijskoj pukovniji u Kamenskom te predstavnici Udruga proizašlih iz Domovinskog rata.

Svetu misu glazbom i pjevanjem pratio je župni zbor.

Prije svete Mise na gradskom groblju Jamadol, pred središnjim križem, izaslanstva Hrvatske kopnene vojske, Karlovačke županije, Grada Karlovca i  Policijske uprave karlovačke, pređvođena čelnim ljudima, položila su vijence i upalila svijeće pred središnjim križem groblja Jamadol u Karlovcu. Počast su paljenjem svijeća također odala izaslanstva Udruga proisteklih iz Domovinskog rata.

www.vojni-ordinarijat.hr

Na komemoraciji i polaganju vijenaca na Jamodolu te svetoj misi za poginule branitelje sudjelovali su i predstavnici Udruge ratnih veterana 2. gardijske brigade “Gromovi” iz Podružnice karlovačke županije.