Veterani Gromova na 24. obljetnici akcije „Plitvice“ i pogibije Josipa Jovića

0
950

Na Plitvicama je  31. ožujka 2015.g. obilježena 24. obljetnica stradanja prvog hrvatskog redarstvenika Josipa Jovića i akcije „Plitvice“, u kojoj su obavljajući policijske zadaće očuvanja reda i mira, braneći i štiteći sigurnost građana i ustanova, pravni poredak svoje države, uspješno izveli pripadnici postrojbi antiterorističke jedinice „Lučko“ i jedinice za posebne namjene „Rakitje“. Odana je počast i trajna zahvala kod spomen obilježja poginulom prvom redarstveniku Josipu Joviću i svim poginulim hrvatskim braniteljima. Uz predsjednicu RH gospođu Kolindu Grabar Kitarović, obitelj poginulog J. Jovića, sudionike akcije „Plitvice“  i  mnogobrojna izaslanstva predstavnika vlast, braniteljskih udruga na obilježbi su nazočili i veterani Gromova članovi URV 2. gbr Gromovi podružnice Krapinsko-zagorske županije. U zajedništvu veterani Gromova novoformirane podružnice KZŽ-e  i Tigrova Krapinsko-zagorske županije organizirali su zajednički odlazak na Plitvice te se poklonili žrtvi poginulog hrvatskog redarstvenika Josipa Jovića.

Foto: D.Kantolić

 

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here