Veterani OVK-a posjetili RH i URV 2. gbr Gromovi

0
1657

Predstavnici veterana Oslobodilačke vojske Kosova prevođeni predsjednikom Hysni Ngucatijem  od 26. lipnja do 28. lipnja posjetili su Republiku Hrvatsku. Tom prigodom veterani OVK-a upoznali su se s radom udruga proizašlih iz Domovinskog rata, institucijama koje se brinu za hrvatske branitelje i stradalnike iz Domovinskog rata,  te su izmijenjena iskustva u radu Udruga u Republici Hrvatskoj i Kosovu.

Udruga ratnih veterana 2. gardijske brigade Gromovi 27. lipnja  ugostila je drage goste iz Kosova te im prezentirala rad i rezultate  udruge u proteklom periodu. Isto tako gostima je  prezentiran slavni  ratni   put 2. gbr Gromovi  u Domovinskom ratu. Veterani OVK-a s predstavnicima URV 2. gbr Gromovi obišli su i banovinsko bojište te u Petrinji kod spomenika poginulim Gromovima i hrvatskim braniteljima u Domovinskom ratu kao i u Farkašiću kod spomenika odali su počast. Ovom prigodom URV 2. gbr Gromovi poklonila je Monografiju 2. gbr Gromovi izaslanstvu veterana OVK-a, a u znak zahvale za prijem i gostoprimstvo  veterani OVK-a uručili su zahvalnice predstavnicima URV 2. gbr Gromovi.

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here