URV 2.gbr.”Gromovi” Podružnica Karlovačke županije, obilježila je 28. obljetnicu ustrojavanja 3. pješačke bojne 2.gbr. Gromovi

0
1731
Dana 22. lipnja 2019.g., u Duga Resi, u Učeničkom domu, URV 2.gbr.”Gromovi” Podružnica Karlovačke županije, obilježila je 28. obljetnicu ustrojavanja 3. pješačke bojne 2.gbr. Gromovi, koja je osnovana 21. lipnja 1991.godine. Obilježba je počela pjevanjem hrvatske himne u izvedbi Prvog mješ. pjevačkog zbora Petar Svačić, nakon čega je odana počast minutom tišine svim poginulim, nestalim i umrlim hrvatskim braniteljima. Potom se pristupilo polaganju vijenaca i paljenju lampiona ispred spomenika poginulim Gromovima kod Učeničkog doma u Duga Resi. Vijenac su najprije položili izaslanstvo URV 2. gbr. Gromovi, predvođeno predsjednikom udruge g. Ivanom Krupec i obitelji poginulih Gromova, nakon njih lampione su položili izaslanik ZHKoV-e, pukovnik Berislav Radešić i mehanizirana bojna Gromovi, izaslanstvo Ministarstva branitelja sa g. M. Janjušević i g. M. Lauš, izaslanstvo PP Duga Resa predvođeno načelnikom D. Horvatić, izaslanica župana karlovačke županije g. Jadranka Golubić, dogradonačelnica grada Duga Rese g. Katarina Srakočić, gradonačelnik grada Karlovca g. Damir Jelić, te izaslanstva braniteljskih udruga SJP Grom, udruga Crne Mambe, 110., 129. i 137. brigade HV, 1. gbr. Tigrovi, 6.TRD, Veterani oklop. meh. postrojbe, HVIDRE, BUPI Barilović, UDVDR Ozalj, udruga sat. Rebelsi, Hrvatski domobran, Udruga žena dom. rata Karlovac te Udruge obitelji pog. hrv. branitelja karlovačke i primorsko goranske županije. Voditeljica Ivana Martišković, je odrecitirala nekoliko pjesama iz pjesmarice našeg groma H. Horvata. Po završetku polaganja lampiona, velečasni B. Risek je predvodio molitvu kod spomenika, nakon čega su se svi prisutni uputili mimohodom u crkvu Sv. Antuna Padovanskog gdje je veleč. Branko Risek predvodio svetu misu za sve poginule, nestale i umrle Gromove kao i sve hrvatske branitelje. Po završetku mise, u dvorani Učeničkog doma održana je svečana akademija. Akademija je započela hrvatskom himnom u izvedbi PMPZ Petar Svačić koji su i kasnije otpjevali nekoliko prigodnih pjesama, te projekcijom slika poginulih pripadnika Gromova sa područja karlovačke, ličko senjske, primorsko goranske županije i svih prip. 3. pješačke bojne. Nakon toga voditeljica Milana Pušić je pozvala uvažene goste da se obrate sa nekoliko riječi. Nazočnima se najprije obratio predsjednik karlovačke Podružniceg. Milan Valentić koji se zahvalio svima na odazivu, također je čestitao građanima grada Duga Rese nadolazeći dan grada, potom se se skupu obratili predsjednik Udruge g. Ivan Krupec, koji se zahvalio svima koji su bili na obilježavanju brigade u Krapini, OSRH na pruženoj pomoći. Potom je izaslanica župana g. Jadranka Golubić izrazila čestitku u ime župana, te govorila o tome kako hrvatski branitelji trebaju kao jedan od važnih čimbenika prenositi istinu o dom. ratu budućim generacijama. Dogradonačelnica grada D. Rese, g. Katarina Srakočić se zahvalila svim obiteljima poginulih i umrlih Gromova, te naglasila kako će grad Duga Rese uvijek podupirati ovakve događaje i pomagati hrvatskim braniteljima. Izaslanik ZHKoV-e, pukovnik Berislav Radešić je svima čestitao godišnjicu, i sam ponosan jer je bio pripadnik ove bojne u njenim počecima, zahvalio svim gromovima i njihovim obiteljima, te zaželio još puno ovakvih susreta. Podjeljene su i zahvalnice i priznanja.
.
Zahvalnice su dobili:
Opća bolnica i bolnica hrv. branitelja Ogulin,
gradonačelnik D. Rese, Tomislav Boljar
Prvo mješ. pjev. zbor Petar Svačić
Verica Fudurić
Dragica Boljfetić
Snježana Holjevac
Biserka Protulipac,
Đurđa Brbot
.
Priznanje:
Ante Hodak, Ivan Boljfetić i Milana Pušić
.
Po završetku svečane akademije priređen je skromni domjenak za sve prisutne, gdje su se bivši i sadašnji pripadnici Gromova, te gosti nastavili družiti.
.

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here