Uhićenja hrvatskih branitelja u Orašju, priopćenje.

0
910

naslovna

Povodom uhićenja hrvatskih branitelja u Bosni i Hercegovi, Zbor udruga veterana hrvatskih  gardijski brigada i Udruga specijalne policije iz Domovinskog rata upućuju priopćenje za javnost a koje Vam u cijelosti prenosimo.

Zbor udruga veterana hrvatskih gardijskih postrojbi i Udruga Specijalne policije oštro osuđuju politički progon hrvatskih branitelja. Novopristigle optužnice iz Bosne i Hercegovine samo su nastavak dugogodišnjeg progona koji trpe hrvatski branitelji. Hrvatski branitelji, ratnici, nažalost doživljavaju sudbinu svih ratnika koje je vlastita država izdala, što je dosad već viđeno u povijesti. Ratnike se prvo gurne na prvu crtu, dok politika iz pozadine igra prljavo i diktira pravila, ratnici se bore časno i pošteno za ideje u koje vjeruju. Nakon završetka rata političari da bi zaštitili sebe i oprali svoje grijehe ponovno izlažu ratnike u prve redove pod okriljem vladavine prava i brige za sve nevine žrtve.Taj politički cirkus već je viđen u novijoj hrvatskoj povijesti, no narod je još uvijek spreman iznova vjerovati političarima. Ratnicima se sudi za zločine, a političarima nitko ne sudi, jer tko će njima suditi kada oni svi zajedno štite svoje pozicije i svoje živote. Oni sjede za stolovima i smišljaju kako će posvađati narod, kako će svakodnevno podizati tenzije da bi, dok vlada kaos, oni mogli operirati po državnoj imovini i puniti svoje džepove. Onda kao malo se pojave u medijima daju neke prijeteće izjave i sve se završi na tome, a hrvatski branitelji noći provode u mračnim tamnicama. Poručujemo svima onima koji su bili upleteni u davanje dokumenata i dozvoljavanje pristupa takvim dokumentima da se mogu sramiti i da bi najčasnije bilo da istoga trenutka odstupe s funkcija koje obnašaju. Mogu se sramiti svi oni koji su dokumente dali bez prethodne provjere, bez da su u dokumentima zacrnili sve ono što nisu morali dati, mogu se sramiti svi oni koji kroz čitav niz godina nisu napisali optužnice protiv onih koji su napadali Hrvatsku. Dugo godina u Hrvatskoj na svim razinama vladaju ljudi koji su orijentirani isključivo na svoje interese i koji misle da su nezamjenjivi. Ljudi koji posao obavljaju aljkavo i bez ikakvog osjećaja odgovornosti. Da smo mi tako branili Domovinu, Domovine ne bi bilo.

Nama hrvatskim braniteljima nije neprijatelj niti srpski niti bosanski narod, nama su neprijatelji političari, prvenstveno naši koji nas ne štite i namjerno nas radi svojih interesa izlažu, pa onda i susjedni koji preko nas manipuliraju osjećajima svoga naroda kako bi mogli lakše zadovoljiti sve nezasitne apetite.

Na kraju još jednom podsjećamo političare da su hrvatski branitelji i hrvatski narod branili  svoju Domovinu na svojemu  teritoriju u obrambenomDomovinskom ratu, a da političari nisu zaštitili niti Domovinski rat niti hrvatske branitelje, koji ionako i bez ovakvih stresnih događaja umiru mladi u dobi od pedeset godina. Političari se kroz ovaj cijeli niz godina nisu potruditi dostojanstveno pobrinuti o svojim braniteljima, a sada nam ne dozvoljavaju niti da dostojanstveno umremo.

Stoga tražimo t od hrvatskih vlasti da se konačno počnu   odgovorno ponašati prema narodu i državi kuju vode i braniteljima koji su je stvorili te njima povjerili.

 

Zbor udruga hrvatskih gardijskih postrojbi – Dražimir Jukić

Udruga Specijalne policije- predsjednik Josip Klemm

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here