U Vrbovcu odana počast Nevenki Topalušić

0
1460

Na godišnjicu smrti hrvatske braniteljice, stopostotne HRVI  i ratne veteranke 2. gardijske brigade „Gromovi“ Nevenke Topalušić koja je prije godinu dana 22. listopada 2014. godine preminula tijekom prosvjeda branitelja u Savskoj 66 u Zagrebu, u Vrbovcu su joj uz brojnu obitelj počast odali suborci i prijatelji iz 2. gbr „Gromovi“ i Udruge stopostotnih HRVI Domovinskog rata, odnosno hrvatski branitelji koji su s njome započeli prosvjed u Savskoj prije godinu dana.

Obitelj i branitelji su na grobu pokojne Nevenke na gradskom groblju u Vrbovcu položili cvijeće i zapalili lampione, te  izmolili zajedničku molitvu. Potom su svi zajedno sudjelovali na  Svetoj Misi zadušnici u vrbovečkoj župnoj crkvi sv. Vida. Misu zadušnicu služio je župni vikar vlč. Saša Šargač koji je u propovijedi istaknuo vrjednote zajedništva, ljubavi i žrtve koju su branitelji podnijeli u obrani Domovine, ali koje i danas žive i pokazuju, i koji nisu zaboravili ljubav i žrtvu svoje prijateljice Nevenke Topalušić.

 

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here