U Vrbovcu odana počast heroini Nevenki Topalušić

0
1160

naslovna_i

U subotu 22. listopada 2016. godine, povodom  druge obljetnice smrti u Vrbovcu je održano prigodno sjećanje na junakinju Domovinskog rata Nevenku Topalušić.

Majci, hrvatskoj braniteljici, stopostotnom ratnom vojnom invalidu, pripadnici 2. gardijske brigade Gromovi i narednici OS RH, počast su odali članovi obitelji, veterani Gromova, 51. samostalne bojne Vrbovec, predstavnici Hrvatskog časničkog zbora Vrbovec,  HVIDRA-e Vrbovec, Udruge 100% HRVI i gradskih vlasti Vrbovca.

Tim povodom položeni su vijenci i zapaljene svijeće kod Spomen obilježja hrvatskimbraniteljima u središtu Vrbovca, služena je sveta misa zadušnica u župnoj crkvi sv. Vida, i posjećenje njezin grob na vrbovečkom groblju.

“Nevenka Topalušić je kao medicinska sestra spašavala živote hrvatskih vitezova, izlažući sebe pogibelji. Bila je i ostala uzor istinskog domoljublja i čovjekoljublja”, istaknuo je ratni zapovjednik 51. Samostale bojne umirovljeni brigadir Branko Gačak.

Na prijedlog URV 2. gbr Gromovi 2015. godine prostor ispred zgrade Ministarstva hrvatskih branitelja gdje je Nevenka preminula početkom prosvjeda hrvatskih branitelja nazvan je Trgom Nevenke Topalušić, a predsjednica Republike Kolinda Grabar Kitarović u prigodi 25. obljetnice ustrojavanja Gromova posmrtno ju je odlikovala Redom Nikole Šubića Zrinskog za junački čin u ratu.

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here