U spomen na poginule hrvatske branitelje Darka Habenšusa i Mirka Peića

0
877

                 

Treću godinu za redom u znak sjećanja na poginule branitelje Darka Habenšusa, pripadnika Gromova i Mirka Peića, pripadnika Tigrova Zavičajni klub Slankamenaca Zajednice protjeranih Hrvata Srijema, Bačke i Banata održava prigodnu komemoraciju i „Memorijalni malonogometni turnir Darko i Mirko“, kojim želi sačuvati uspomenu na svoje hrabre sumještane poginule u Domovinskom ratu. Komemoracija i turnir održat će se u subotu 6. srpnja 2013. godine u Gradini, općinskom središtu pokraj Virovitice.

Na ovom događaju između ostalih institucija i braniteljskih udruga kao i prijašnjih godina sudjelovat će i predstavnici Udruge ratnih veterana 2. gardijske brigade „Gromovi“ zajedno sa svojim malonogometnim momčadima iz Podružnice Sisačko-moslavačke županije i momčadi „Mladi Gromovi“ iz Virovitice.

Pozivamo ratne veterane Gromova, osobito iz Virovitičko-podravske i Koprivničko-križevačke županije da sudjeluju u ovoj komemoraciji i time odaju počast našim poginulim braniteljima.

 

Program komemoracije i turnira u Gradini:

9,30   sati, odavanje počasti polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća, središnji križ – spomen obilježje poginulim braniteljima (pokraj župne crkve),

10,00 sati, sveta Misa zadušnica za branitelje bojnika Darka Habenšusa i satnika Mirka Peića, župna crkva sv. Ilije Proroka,

11,00 sati, otvaranje i početak memorijalnog  turnira, Športska dvorana Osnovne škole u Gradini,

18,00 sati, proglašenje pobjednika i podjela pehara i zahvalnica uz druženje i zajedničku večeru sudionika turnira, Dvorana vatrogasnog doma DVD-a Gradina

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here