U SPOMEN NA POGINULE BRANITELJE DARKA HABENŠUSA I MIRKA PEIĆA

0
1108

 

 

 U općinskom središtu Gradini pokraj Virovitice, 7. srpnja 2012. godine  drugu godinu za redom,  Zavičajni klub Slankamenaca Zajednice protjeranih Hrvata iz Srijeme, Bačke i Banata organizira „Memorijalni malonogometni turnir Darko i Mirko“ kojim želi sačuvati uspomenu na svoje hrabre sumještane, poginule hrvatske branitelje bojnika Darka Habenšusa, pripadnika  2. gardijske brigade „Gromovi“ i satnika „Mirka Peića, pripadnika 1. gardijske brigade „Tigrovi“. Na ovoj komemoraciji između ostalih institucija i braniteljskih udruga sudjelovat će i predstavnici Udruge ratnih veterana 2. gardijske brigade „Gromovi“ zajedno sa svojom malonogometnom momčadi iz Podružnice Sisačko-moslavačke županije. Nadamo se da će i ove godine sudjelovati i naša momčad „Mladi Gromovi“ iz Virovitice. Ovom prilikom pozivamo ratne veterane Gromova, osobito iz Virovitičko-podravske i Koprivničko-križevačke županije da sudjeluju u ovoj komemoraciji i time odaju počast našim poginulim braniteljima.

Program komemoracije i turnira:

9,30 sati, odavanje počasti polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća, središnji križ – spomen obilježje poginulim braniteljima (pokraj župne crkve),

10,00 sati, sveta Misa zadušnica za branitelje Darka i Mirka, župna crkva sv. Ilije Proroka,

11,00 sati, otvaranje i početak memorijalnog  turnira, Športska dvorana Osnovne škole u Gradini,

19,00 sati, zajednička večera sudionika turnira, proglašenje pobjednika i podjela pehara i zahvalnica, Dvorana vatrogasnog doma DVD-a Gradina

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here