U spomen na poginule branitelje Darka Habenšusa i Mirka Peića

0
1169

Četvrtu godinu za redom u znak sjećanja na poginule branitelje Darka Habenšusa, pripadnika 2. gardijske brigade Gromovi i Mirka Peića, pripadnika 1. gardijske brigade Tigrovi, Zavičajni klub Slankamenaca Zajednice protjeranih Hrvata Srijema, Bačke i Banata održava prigodnu komemoraciju i „Memorijalni malonogometni turnir Darko i Mirko“, kojim žele sačuvati uspomenu na svoje hrabre sumještane poginule u Domovinskom ratu. Komemoracija i turnir održat će se u subotu 5. srpnja 2014. godine u Gradini, općinskom središtu pokraj Virovitice.

Na ovom događaju između ostalih institucija i braniteljskih udruga kao i prethodnih godina sudjelovat će i predstavnici Udruge ratnih veterana 2. gardijske brigade „Gromovi“ zajedno sa svojim malonogometnim momčadima iz Podružnice Sisačko-moslavačke županije (pobjednicima prošlogodišnjeg turnira) i momčadi „Mladi Gromovi“ iz Virovitice.

Pozivamo ratne veterane Gromova, osobito iz Virovitičko-podravske i Koprivničko-križevačke županije da sudjeluju u ovoj komemoraciji i time odaju počast našim poginulim hrvatskim braniteljima.

 

Program komemoracije i turnira u Gradini:

9,30   sati, odavanje počasti polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća, središnji križ –             spomen obilježje poginulim braniteljima (pokraj župne crkve),

10,00 sati, sveta Misa zadušnica za branitelje bojnika Darka Habenšusa i satnika                 Mirka Peića, župna crkva sv. Ilije Proroka,

11,00 sati, otvaranje i početak memorijalnog  turnira, Športska dvorana Osnovne                 škole u Gradini,

17,00 sati, proglašenje pobjednika i podjela pehara i zahvalnica uz druženje i                         zajedničku večeru, Dvorana vatrogasnog doma DVD-a Gradina

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here