U Sisku Bad Blue Boysi izradili mural posvećen Gromovima

0
5516

Bad Blue Boysi Grada Siska osim što vjerno bodre svoj nogometni klub Dinamo, posvećeni su čuvanju i njegovanju spomena na poginule hrvatske branitelje u Domovinskom ratu. Kroz svoje djelovanje ti mladi ljudi iznimno su zahvalni hrvatskim braniteljima a pogotovo herojima koji su svoje živote utkali u temelje Domovine Hrvatske. Mnogi od tih mladića djeca su hrvatskih branitelja. Domoljublje, čuvanje i njegovanje vrijednosti Domovinskog rata, čuvanje spomena na žrtvu datu za Hrvatsku slobodu, Bad Blue Boysi Grada Siska ugradili su u svoje djelovanje.

U Gradu Sisku uz suglasnost suvlasnika stanara zgrade F. Lovrića 17,  Bad Blue Boysi predvođeni Leom Pavičićem izradili su domoljubni mural. Taj domoljubni mural prvi je u Sisku i posvećen je 2. gardijskoj brigadi Gromovi, 2. pješačkoj bojni „Banijska oluja“ i poginulom zapovjedniku bojne pukovniku Predragu Matanoviću. Važno je napomenuti da su Bad Blue Boysi osim što su izradili mural, svojim osobnim financijskim sredstvima osigurali su sav materijal za izradu murala.

Svečano otkrivanje murala upriličeno je 13. srpnja 2019. godine uz nazočnost Bad Blue Boysa Siska i veterana 2. gbr Gromovi. Tom prigodom BBB se obratio dopredsjednik udruge i predsjednik Sisačko-moslavačke podružnice Nenad Bužanić i ratni zapovjednik 2. gbr Gromovi general Drago Matanović. Zahvalili su se BBB-ima  u ime Udruge ratnih veterana 2. gardijske brigade Gromovi na njihovom trudu, zalaganju ali i na čuvanju spomena na Domovinski rat,  2. gbr Gromovi i njezine poginule pripadnike. U znak zahvale Bad Blue Boysima uručena je Monografija 2. gbr Gromovi i prigodna zahvalnica.

Bad Blue Boysi Grada Siska planiraju u narednom periodu u gradu još izraditi i murale posvećene poginulim hrvatskim braniteljima Marijanu Celjaku i Stjepanu Grgcu, 57. SAMB-u „Marijan Celjak“ i SJP „Osa“ Sisak. Do realizacije ovog projekta doći će kada se iznađe lokacija (zgrada) gdje bi se mural mogao izraditi. Ti mladi ljudi s entuzijazmom, ljubavlju i svojim umjetničkim izrazom vjerno izražavaju svoje domoljublje i baštine vrijednosti proizašle iz Domovinskog rata. Svojim samozatajnim djelovanjem istinski žive i djeluju po sloganu koji se nalazi na izrađenom muralu „Heroji nisu zaboravljeni sve dok postoje djeca koja znaju za žrtvu Hrvatske slobode“.

tekst/foto: B. Kolaric

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here