U rujnu koncert Marka Perkovića Thompsona u Osijeku

0
1242

U R H O R  UDRUGA RATNIKA HRVATSKOG OBRAMBENOG RATA

Predsjednik: pukovnik Petar Janjić- Tromblon   Marina Držića 8/5, 32000 Vukovar                                              

E-mail: tromblon.vukovar@gmail.com

Mob:098/9493696 ;095/9007353  

MB-2626861  OIB-55888985251    

            Žiro račun Raiffeisen Banka: 2484008-1105401678                     

Devizni račun Raiffeisen Banka: 272484008 1105401678

 

Udruga ratnika hrvatskog obrambenog rata je u fazi izgradnje Doma ratnika u Vukovaru. Do sada smo riješili dozvole za izgradnju kao što smo i izvršili sve pripreme na terenu, što znači da smo ogradili zemljište 27 tona kamena iz Škabrnje na koji smo postavili tenk T-55, a koncem srpnja iz Zagreba dovozimo i MIG-21 koji nam poklanja MORH.
Ovih dana smo završili dvije velike klizne kapije, ulazno I izlaznu te veliku binu 10×10 metara na kojoj će se u budućnosti održavati kulturni I glazbeni koncerti. Postavili smo i šest kopalja od deset metara visine za Hrvatsku državnu zastavu, zastavu grada Vukovara, URHOR-a, 204 VU brigade i zastavu Županije Vukovarsko-srijemske.
Koncem sedmoga mjeseca biti će postavljen i spomenik Igoru i Petru Kačiću u visini od 3,2 metra. Igor Kačić je dijete od 16 godina koji je streljen na Ovčari, a otac Petar je poginuo u 1o. mj., 1991 god, kao glavi zapovijednik obrane sajmišta i hrvatski heroj koji je uništio 22 neprijateljska oklopa. Udruga ratnika i dalje u fazi prikupljanja novčanih donacija te i dalje organizira nogometne turnire i koncerte, tako smo za ovu godinu planirali I četiri sljedeća koncerta.
Prvi koncert održati će se u Osijeku u u novoj dvorani “Gradski vrt” 14. rujna 2012. godine, na kojem će nastupiti Marko Perković Thompson, a u kulturnom projektu nastupiti će i vukovarski branitelji Tomisalv Šustić i Branko Čulić, iz zagrebačke srednje glazbene škole na violini, Mia Belić uz violu Ive Šalić iz osječke srednje glazbene škole, tamburaški sastav iz Vukovara “Dunavska čežnja” (djeca branitelja u prosjeku 17 godina starosti) te ženska klapa “ANKORA” iz Splita.
Sljedeći koncert dogodit će se 04. studenoga 2012. godine u Vukovaru koji nam poklanja Oliver Dragojević uz “DELFINE” i klapu “CAMBI”.
Od svih tih prikupljenih sredstava Udruga Ratnika će do 18. 11. 2012. godine podignuti Dom ratnika pod krov, te za dan komemoracije grada Vukovara omogućiti simbolično otvaranje . Na dan koncerta Udruga Ratnika je organizirala i nogometnu revijalnu utakmicu između ženskog nogometnog kluba “Marijan”- Split protiv HNK “Mitnica” Vukovar u Vukovaru, te dobrovoljno darivanje krvi u dvorani “Gradski Vrt” u vrijeme održavanja koncerta uz suradnju Transfuzijskog zavoda Grada Osijeka i dr. Samardžije a uz organizaciju MOTO klubova iz Slavonije i Baranje i udruga proisteklih iz Domovinskog rata.
Uz iznimno štovanje, veliku zahvalu te želje za dobro zdravlje Vama ispred svih pripadnika Udruge Ratnika iz cijele Domovine i Bosne i Hercegovine.
Predsjednik URHOR-a pukovnik Petar Janjić Tromblon

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here