U Mokricama otkriveno obnovljeno Spomen obilježje poginulim hrvatskim braniteljima

0
1283

naslovna

U organizaciji IPA sekcija Hrvatske pokrenuta je obnova Spomen obilježja poginulim hrvatskim braniteljima s područja Mokrica kod Petrinje. Obnovu spomenika financirao je Grad Petrinja i Međimurska županija. Na području Pribilović brda 11. studenog 1994.g. poginuo je pripadnik MUP-a, SJP „Osa“ Sisak Predrag Kozar rodom iz Čakovca. Na spomen obilježju nalaze se i imena poginulih hrvatskih branitelja s područja Mokrica; Vlado Čavka, Nikola Kovačević i Ivica Čaušević koji su poginuli 10. listopada 1991.g. u borbenom djelovanju agresorske jugo-komunističke armije na položaje hrvatskih branitelja.

U Srednjim Mokricama obnovljeno Spomen obilježje otkriveno je 11. studenog, spomen obilježje otkrili su  Ana i Ivan Višnjić roditelji poginulog policajca Predraga Kozara. Na svečanosti otkrivanja i komemoraciji uz obitelji poginulih hrvatskih branitelja bili su nazočni i gradonačelnik Grada Petrinje Darinko Dumbović, župan Međimurske županije Matija Posavec, izaslanstvo MUP-a, načelnik PU Sisačko-moslavačke Maarko Rašić s suradnicima, izaslanstva udruga proizašlih iz Domovinskog rata. Izaslanstvo Udruge ratnih veterana 2. gbr Gromovi i udruge SJP „Osa“ Sisak položili su zajednički vijenac, izaslanstvo URV 2. gbr Gromovi predvodio je umirovljeni bojnik Dragutin Kos. Prečasni Paško Glasnović upravitelj župe Gora blagoslovio je obnovljeno spomen obilježje i predvodio molitvu za sve poginule hrvatske branitelje u Domovinskom ratu.

foto: Z. Ceković

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here