U Krapini obilježena 21. obljetnica VRO „Oluja“

0
1001

NASLOVNA

U Krapini je 2. kolovoza obilježen Dan pobjede i domovinske zahvalnosti, Dan hrvatskih branitelja i 21. obljetnica VRO „Oluja“. Ovogodišnju proslavu organizirale su braniteljske udruge: URV 2. gbr Gromovi, podružnica Krapinsko-zagorske županije, Klub veterana „Puma“ Krapinsko-zagorske županije, i URV 1. gbr Tigrovi KZŽ, uz potporu i pokroviteljstvo Krapinsko-zagorske županije i Grada Krapine. Svečanosti su bile nazočne obitelji poginulih hrvatskih branitelja, mnogobrojne braniteljske udruge, župan Krapinsko zagorske županije Željko Kolar sa suradnicima, gradonačelnik Krapine Zoran Gregurović i suradnici, general Josip Lucić te građani grada Krapine. Na svečanosti nazočna su bila  i izaslanstva URV 2. gbr Gromovi  Zagrebačke i Sisačko-moslavačke podružnice te  Klub OKB-a 2. gbr Gromovi. Na zamolbu hrvatskih branitelja iz Krapine i organizatora svečanosti Klub OKB-a 2. gbr na platou gdje se održavala središnja svečanost postavio je  svoju maketu tenka a koji je postao  atrakcija a posebno za najmlađe sudionike svečanosti.

Obilježavanje je otpočelo polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća  nagradskom groblju u Krapini. Nakon komemoracije u crkvi Svetog Nikole služena je Sveta misa zadušnica za sve  poginule, umrle i nestale hrvatske branitelje u Domovinskom ratu. Nakon Svete Mise uz pratnju limene glazbe ulicama Krapine u svečanom mimohodu hrvatski branitelji krenuli su prema Starom gradu, na platou podno Starog grada održana je središnja svečanost obilježbe. Svečanost je otpočela hrvatskom himnom a nakon čega su djeca i članovi obitelji poginulih hrvatskih branitelja podignuli pet metarsku hrvatsku zastavu.

Prigodnim pozdravnim riječima u ime organizatora obratio se umirovljeni bojnik Zvonimir Kantolić pripadnik 2. gbr Gromovi te ratni zapovjednik 103. brigade HV-e umirovljeni pukovnik Žarko Miholić.  Prigodnim riječima svim nazočnima obratio segradonačelnik Krapine Zoran Gregurević,  župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar te  general Josip Lučić koji je  evocirao uspomenu na dane ponosa i slave. Nakon svečanog dijela obilježbe na prostoru  Starog grada uz okrjepu nastavljeno je ugodno zajedničko druženje domaćina i gostiju.

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here