Svjetlo za istinu – potpora Veljku Mariću

0
943

Na poziv Koordinacije udruga proisteklih iz Domovinskog rata Grada Vukovara branitelji Grada Karlovca odazvali su se pozivu Vukovarske koordinacije i na Veliki petak 18. travnja 2014. godine zapalili su svijeće i lampione kako bi podsjetili na sve ponižene, otete, i uhićene zbog domoljublja. U ovoj akciji pod nazivom „Svjetlo za istinu“ cilj je podsjetiti hrvatsku javnost na otetog hrvatskog branitelja Veljka Marića i sve zatočene hrvatske branitelje. Svijeće su se palile ispod mjesnih raspela i na mjesnim trgovima. Branitelji iz grada Karlovca zapalili su svijeće i lampione ispred spomenika hrvatskim braniteljima na Trgu hrvatskih branitelja u Karlovcu. Potporu Veljku Mariću i ostalim hrvatskim zatočenicima paljenjem lampiona dali su i članovi Udruge ratnih veterana 2. gardijske brigade „Gromovi“ Podružnice Karlovačke županije. Nekoliko sati ranije članovi ove podružnice Gromova zapalili su svijeće i u Dugoj Resi na spomen obilježju poginulim Gromovima.

Fotogalerija:

 

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here