SVETKOVINA MALE GOSPE U NOVIGRADU NA DOBRI

0
1068

Povodom blagdana Male Gospe veterani Gromova iz Karlovačke podružnice 6. rujna  sudjelovali su na svečanosti ovog blagdana u Novigradu na Dobri pokraj Duge Rese.  Za sve poginule hrvatske branitelje, Domovinu i dar slobode,  fra Anto Barešić  uz velik broj svećenika služio je Svetu Misu.

Nakon misnog slavlja, kod spomenika poginulim braniteljima  održana je komemoracija za poginule i nestale hrvatske branitelje i žrtve hrvatskog naroda u II svjetskom ratu. Mnogobrojna izaslanstva položila su vijence i zapalila svijeće. Ovoj svetkovini nazočno je bilo i 5 umirovljenih generala HV-e, te obitelj poginulog Groma Zlatka Planinca a čije je i ime upisano na spomeniku poginulim hrvatskim braniteljima. U večernjim satima nastavljeno je druženje  u ugodnoj atmosferi i zajedništvu uz koncert Krunoslava Kiće Slabinca i Strings bend iz Karlovca.

 

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here