Suradnja u prikupljanju podataka o minski sumnjivom prostoru

0
886

Poznato je da je jedna od metoda rada djelatnika Hrvatskog centra za razminiranje i neprestani razgovori na minski sumnjivim područjima, sa različitim strukturama stanovništva, kako bi se doznala i sudbina brojnih zapisnika o miniranim površinama. Tijekom takvih razgovora, posljednjih mjeseci, Hrvatskom centru za razminiranje dostavljen je veći broj zapisnika, poglavito s područja Grada Petrinje, konkretno zapisnici se odnose na Kotar šumu, ali i na druga područja. Uz spomenute djelatnike Hrvatskog centra za razminiranje veliku pomoć dobili smo i putem edukacija i razgovora pripadnika Udruge specijalne policije iz Domovinskog rata Hrvatske. Mnogi članovi Udruge osposobljeni su predavati o minskoj opasnosti i načinu postupanja prilikom pronalazaka minsko-eksplozivnih sredstava. U tim situacijama mnogi naši sugrađani pokazali su interes za razgovorima otkrivanjem stanja u minski sumnjivim područjima. Hrvatski centar za razminiranje i ovom prilikom podsjeća da svatko, tko ima bilo kakva saznanja o rasprostranjenim minsko-eksplozivnim sredstvima, se javi u Centar ili u obližnju policijsku postaju kako bi, ljudi odgovorni za ta sredstva, poduzeli potrebite radnje u okviru svoje struke. Svakako, napominjemo da se minsko-eksplozivna sredstva ne diraju na terenu već da se njihove pozicije prijavljuju najbližoj policijskoj postaji ukoliko se radi o pojedinačnim sredstvima, a Hrvatskom centru za razminiranje ako se sumnja na minska polja ili grupe mina.

 

http://www.hcr.hr/hr/index.asp

 

 

 

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here