Spomen na dvojicu ubijenih ruskih novinara 1991. godine

0
979

Agencija za istraživanje i dokumentaciju ratnih sukoba obilježit će 22. obljetnicu pogibije dvojice ruskih novinara.  U povodu obljetnice tragične, do sada neprocesuirane i nesankcionirane pogibije dvojice ruskih novinara Viktora Nogina i Gennadija Kurinnoja, koje su na radnom, novinarskom zadatku 1. rujna 1991. godine u mjestu Panjani kod Hrvatske Kostajnice ubili pripadnici srpske paravojske, Agencija za  istraživanje i dokumentaciju ratnih sukoba poziva na obilježavanje 22. obljetnice njihove pogibije. U pozivu koji potpisuje predsjednik Agencije, Ivica Pandža Orkan stoji da će odavanje počasti, polaganje vijenaca i paljenje svijeća biti u nedjelju 1. rujna 2013. godine s početkom u 10,00 sati. Odavanje počasti održat će se kod spomen obilježja ubijenim ruskim novinarima u Panjanima, kod raskrižja cesta Hrvatska Kostajnica-Sunja i Hrvatska Kostajnica-Petrinja.

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here