Sjećanje na branitelje Darka i Mirka (Foto)

0
1097

U subotu 5. srpnja 2014. godine na spomen obilježju poginulim braniteljima – središnjem križu pokraj župne crkve sv. Ilije Proroka u Gradini, obitelji poginulih pripadnika 2. gbr Gromovi, Darka Habenšusa i 1. gbr Tigrovi, Mirka Peića, članovi Zavičajnog kluba Slankamenaca, mještani Gradine i predstavnici Udruge ratnih veterana 2. gbr „Gromovi“ položili su vijence, zapalili svijeće te izmolili molitvu i time odali počast ovim hrabrih hrvatskim braniteljima koji su 1991. godine došli iz vojvođanskog dijela Srijema braniti Republiku Hrvatsku.

U župnoj crkvi sv. Ilije Proroka, Misu zadušnicu služio je gradinski župnik Ivan Pofuk.

U športskoj dvorani osnovne škole u Gradini po četvrti puta, njima u čast održan je tradicionalni „Memorijalni malonogometni turnir Darko i Mirko“ na kojemu se natjecalo osam momčadi:

NK Pejić iz Gradine, Slaven –Detkovac, Zavičajni klub Slankamenaca – Virovitica, Zavičajni klub Slankamenaca – Zagreb, Borac – Virovitica, NK Zrinski – Zavičajni klub Nikinci iz Novigrada Podravskog, dok je Udruga ratnih veterana 2. gardijske brigade „Gromovi“ po četvrti puta imala dvije momčadi, Mladi Gromovi – Sisak (Podružnica Sisačko-moslavačke županije) i Mladi Gromovi iz Virovitice.

Prošlogodišnji pobjednici Mladi Gromovi – Sisak, ove su godine osvojili drugo mjesto, dok su Mladi Gromovi – Virovitica, možemo reći, već tradicionalno, po četvrti puta osvojili treće mjesto. Prvo mjesto osvojila je momčad Slavena iz Detkovca. Moramo naglasiti da, kao i prijašnjih godina na ovaj turnir sve momčadi dođu u najjačem sastavu. Turnir je već prepoznatljiv po velikoj srčanosti, pozitivnom rivalstvu i Fair play igri. Najbolji golman turnira bio je član Mladih Gromova iz Siska, Mario Hrnčević, sin poginulog branitelja Groma Ivice Hrnčevića.

Članovi Udruge veterana Gromova i suborci, predvođeni dopredsjednikom i Darkovim ratnim zapovjednikom, umirovljenim Pukovnikom Slavkom Francom posjetili su i obitelj poginulog bojnika Darka Habenšusa.

Fotogalerija:

 

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here