Sat povijesti o 2. gardijskoj brigadi „Gromovi“

0
986

U sklopu obilježavanja 23. obljetnice 2. gardijske brigade „Gromovi“ i 7. obljetnice ustrojavanja 2. mehanizirane bojne – Gromovi gardijske motorizirane brigade HKoV-a, u srijedu je 14. svibnja 2014. godine u petrinjskoj vojarni „Pukovnik Predrag Matanović“ održan sat povijesti o 2. gbr „Gromovi“ u Domovinskom ratu. S početcima ustrojavanja brigade, njenim ratnim putom, doprinosom, značajem i ulogom tijekom obrane RH u Domovinskom ratu, mlade naraštaje pripadnika Oružanih snaga Republike Hrvatske iz 2. mb Gromovi upoznao je umirovljeni brigadir Mile Krišto, član Upravnog odbora Udruge ratnih veterana 2. gardijske brigade „Gromovi“. Iako su pripadnici postrojbe 2. mb Gromovi gmtbr  tijekom obuke i prijema u postrojbu upoznati s povjesnicom 2. gbr, ovo je bila prilika čuti o 2. gardijskoj brigadi iz prve ruke od njenog nekadašnjeg načelnika stožera sudionika ratnih zbivanja. Na početku je sve nazočne vojnike, dočasnike i časnike, kao i predstavnike udruge veterana Gromova pozdravio zapovjednik bojne, bojnik Roman Kelnerić. Brigadir Krišto je nakraju predavanja svima uputio čestitku za Dan postrojbe i zahvalio na interesu za ovu povijesno-ratnu temu iz Domovinskog rata. Ovakva predavanja plod su višegodišnje suradnje URV 2. gbr Gromovi i 2. mb Gromovi gmtbr.

Fotogalerija:

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here