Proslavljen Dan vojne kapelanije u Petrinji

0
946

U vojarni „Pukovnik Predrag Matanović“  u Petrinji 18. srpnja 2014.g.  proslavljen je Dan vojne kapelanije  i blagdan Svetog Ilije Proroka zaštitnika vojne kapelanije. Misno slavlje ispred  kapelice   predvodio vojni ordinarij mons. Juraj Jezerinac, uz vojnog kapelana kapelanije sv. Ilije Proroka  don Milenka Majića suslavitelji vojnom ordinariju su bili i drugi vojno-policijski kapelani te svećenici petrinjskog i sisačkog dekanata Sisačke biskupije. Misnom slavlju nazočili su vojnici postrojbi i njihovi zapovjednici koji su smješteni u petrinjskoj vojarni. Na proslavi su bili i članovi obitelji poginulih branitelja, pripadnika 2. gardijske brigade „Gromovi“ , predstavnici braniteljskih udruga, predstavnici petrinjske policije i vatrogasaca te ratni veterani 2. gardijske brigade „Gromovi“.

 

 

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here