Prilog o obrani Novigrada u TV kalendaru HRT-a ( VIDEO )

0
1091

Na 20. godišnjicu pogibije pripadnika 1. bojne 2. gardijske brigade „Gromovi“, Dragutina Naglaša i Vlade Brebrića HTV će u svojoj emisiji TV kalendar prikazati prilog o obrani Novigrada u operaciji „Maslenica“, o ulozi i značaju tadašnje Taktičke skupine 2. gardijske brigade u toj bitci. Prije 20 godina u najžešćim protuudarima velikosrpskog agresora tijekom veljače 1993. godine, odnosno namjere ponovnog zauzimanja Novigrada i njegovog okružja poginulo je ukupno pet pripadnika Gromova. Hrabrošću i žrtvom hrabrih hrvatskih branitelja Novigrad je obranjen. Prilog možete pogledati u ponedjeljak 11. veljače 2013. godine u emisiji TV kalendar na prvom programu HTV-a u 06,45 sati te u 12,22 sati.

 

SNIMKA :

[youtube]gdKx-DY0WSk[/youtube]

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here