Preminuo Don Milenko Majić

0
1429

Nakon duge i teške bolesti, u subotu 5. prosinca u „Kliničkom bolničkom centru Zagreb (Rebro)“ u Zagrebu, preminuo je don Milenko Majić, svećenik Mostarsko-duvanjske biskupije, vojni kapelan u kapelaniji bl. Ivana Merza u „Središtu za borbenu obuku na poligonu „Eugen Kvaternik“ na Slunju.

Don Milenko se liječio od zloćudnog tumora. Posljednje mjesece života proveo je najprije u samostanu sestara Služavki Malog Isusa na Kraljevcu u Zagrebu i potom u „Kući sv. Franje u Domu za starije i nemoćne osobe“ u Odri. Preminuo je u 59. godini života i 33. godini svećeničke službe.

Don Milenko Majić, sin Blage Majića i Matije rođ. Majić, rodio se 1. siječnja 1962. godine, u Drinovcima, općina Grude u Bosni i Hercegovini. Osnovnu školu pohađao je u rodnim Drinovcima (1968. –  1976.), a srednju školu za odgoj svećenika (sjemenište) pohađao je od 1976. – 1980. u Dubrovniku. Vojni rok služio je od travnja do listopada 1981. u Visokom (BiH), te od listopada 1981. do svibnja 1982. u Sarajevu. Vrhbosansku visoku teološku školu u Sarajevu pohađao je od 1982. – 1988. godine. Vrhbosanski nadbiskup metropolit msgr. Marko Jozinović zaredio ga je za đakona u Sarajevu u prosincu 1987. Đakonsku službu vršio je u božićnom i uskrsnom vremenu u župi Gabela Polje. Za svećenika Mostarsko-duvanjske biskupije zaredio ga je 29. lipnja 1988. god. u Mostaru mostarski biskup msgr. Pavao Žanić.

Kao svećenik djelovao je u župama Mostarsko-duvanjske i Trebinjsko-mrkanske biskupije deset godina: župa Hrasno – Svetište kraljice Mira od 1988. – 1992.; župa Gradina 1992. – 1993. (pet mjeseci); župa Drežnica 1993. – 1998. god.

Nakon deset godina svećeničke službe u Mostarsko-duvanjskoj biskupiji godine 1998. imenovan je kapelanom u hrvatskoj župi sv. Ante Padovanskoga u Los Angelesu (Kalifornija, SAD) gdje služi do srpnja 2002. god. kada je na osobni zahtjev razriješen dužnosti i vratio se u domovinu.

Dozvolom (odlukom) mostarsko-duvanjskog biskupa msgr. Ratka Perića 2002. godine stavljen je na raspolaganje Vojnome ordinariju u RH za pastoralnu službu u Vojnom ordinarijatu u RH. Od 1. listopada 2002. do 1. listopada 2014. god. djeluje kao vojni kapelan u vojnoj kapelaniji svetog Ilije Proroka u Petrinji. Od 2006. do 2014. djeluje i kao kapelan u PU sisačko-moslavačkoj. Kao dušobrižnik Hrvatskog kontingenta u mirovnoj misiji u Afganistanu djeluje od 2011. – 2012. god. Od 1. listopada 2014. imenovan je vojnim kapelanom u vojnoj kapelaniji bl. Ivana Merza u Slunju gdje ostaje do smrti. Dne 7. listopada 2018. imenovan je dekanom Karlovačkog vojnog dekanata.

Sprovodna sveta misa bit će u srijedu 9. prosinca 2020. u 13.00 sati na groblju Bartuluša u Drinovcima, općina Grude  (BiH), a poslije toga ukop pokojnika u obiteljsku grobnicu. Tijelo pokojnika bit će izloženo u kapelici na groblju Bartuluša na dan ukopa u 11.30 sati.

.

 

 

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here