PREDSTAVLJANJE ROMANA “JEAN ILI MIRIS SMRTI”

0
1065

U Vukovaru će u utorak 12. lipnja 2012. godine u 12,00 sati u Pastoralnom centru sv. Bono književnica Nevenka Nekić predstaviti svoj novi roman vezan uz tematiku Domovinskog rata. Roman “Jean ili miris smrti’ posvećen je Jean-Michelu Nicolieru, francuskom dragovoljcu ubijenom na Ovčari.
Nakladnik romana je Udruga Dr. Ante Starčević iz Tovarnika koja je već objavila jedno djelo autorice Nevenke Nekić – roman ‘Burik’ posvećen vlč. Ivanu Buriku, svećeniku ubijenom u Domovinskom ratu.

Roman “Jean ili miris smrti’ baziran je na povijesnim činjenicama, no on je i intimna pripovijest o sudbini jednog čovjeka u ratnom vrtlogu njemu daleke i nepoznate zemlje. Autorica ulazi u dubinu ne samo povijesnih zbivanja na istoku Hrvatske, nego dotiče i odnos političkih elita u Europi i svijetu u tom, po Hrvatsku kobnom vremenu.

Za Udrugu dr. Ante Starčević – Tovarnik
Antun Ivanković, predsjednik
Nevenka Nekić, književnica
http://ante-starcevic-tovarnik.hr/

Pozivamo ratne veterane 2. gardijske brigade “Gromovi”, osobito one s prebivalištem u Slavoniji da sukladno mogućnostima nazoče na predstavljanju ove vrijedne knjige.

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here