Predstavljanje knjige Crna mapa u Domu specijalne policije u Zagrebu

0
1271

Zagreb, 01. listopad 2012. g.

 Poštovani, Čast nam je i zadovoljstvo, pozvati Vas

u utorak, 16. listopada 2012. godineu 1900 sati

u Dom specijalne policije Zagreb, Zagreb, Trg žrtava fašizma 1

Na promociju knjige

Vladimira Mukuseva„Crna mapa – priča jedne novinarske istrage”

Knjiga “Crna mapa – priča jedne novinarske istrage” je knjiga medijski, politički, diplomatsko-obavještajnog sadržaja, a govori o slučaju ubojstva dvojice ruskih novinara dopisnika državne televizije SSSR-a, Viktora Nogina i Genadiya Kurinnoya koje su pripadnici srpskih paravojnih postrojbi mučki ubili 1. rujna 1991. godine u selu Panjani kod Hrvatske Kostajnice.
Autor Vladimir Mukusev (bivši deputat u Vrhovnom Sovjetu Rusije i čelnik Istražne komisije ruskog parlamenta koja je istraživala ovaj slučaj) u knjizi na 200 stranica objavljuje fotografije i dokumente ruskih obavještajnih službi i Tužiteljstva Rusije, iznosi svoja osobna saznanja prikupljana u istrazi ovog ratnog zločina, otkriva imena ubojica te razotkriva pokušaj da se za ovaj zločin optuže hrvatski branitelji. Knjiga donosi i dokumente parainstitucija tzv. RSK nađene u VRA Oluja koji govore o ovom ratnom zločinu.
O knjizi će govoriti:

– novinar Željko Maljevac (iz Siska, rodom iz Gline, u Domovinskom ratu radio u vojnim novinama Hrvatski bojovnik, bivši dopisnik HINE, urednik Novog sisačkog tjednika)

– prof. Mate Rupić – pomoćnik ravnatelja Hrvatskog memorijalno-dokumentacijskog centra, za arhivsko gradivo Domovinskog rata. Centar je suizdavač

– umirovljeni pukovnik Ivica Pandža Orkan – urednik knjige, 70% HRVI, dokumentarist Domovinskog rata

– akademik Vladimir Mukusev – autor knjige (putem video-izjave)
Veselimo se Vašem dolasku!

http://udruga-sjp-osa.hr

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here