Predstavljanje knjige “Crna mapa – priča jedne novinarske istrage”

0
1140

IZLAZI KNJIGA O UBOJSTVU RUSKIH NOVINARA NA BANOVINI

U nakladi Hrvatskog memorijalno dokumentacijskog centra Domovinskog rata RH i Udruge hrvatskih dragovoljaca Domovinskog rata-ogranak Selište Kostajničko,21.lipnja 2012 godine iz tiska će izaći knjiga “Crna mapa – priča jedne novinarske istrage” na hrvatskom jeziku, autora Vladimira Mukuseva. Urednik knjige je Ivica Pandža Orkan.

Knjiga “Crna mapa – priča jedne novinarske istrage” je knjiga medijsko-političko-diplomatsko-obavještajnog sadržaja a govori o slučaju ubojstva dvojice ruskih novinara dopisnika državne televizije SSSR-a,Viktora Nogina i Genadiya Kurinnoya koje su pripadnici srpskih paravojnih postrojbi mučki ubili 1.rujna 1991 .godine u selu Panjani kod Hrvatske Kostajnice.

Autor Vladimir Mukusev(bivši deputat u Vrhovnom Sovjetu Rusije i čelnik Istražne komisije ruskog parlamenta koja je istraživala ovaj slučaj)u knjizi na 200 stranica. objavljuje fotografije i dokumente ruskih obavještajnih službi i Tužiteljstva Rusije,iznosi svoja osobna saznanja prikupljana u istrazi ovog ratnog zločina,otkriva imena ubojica te razotkriva pokušaj da se za ovaj zločin optuže hrvatski branitelji.Knjiga donosi i dokumente parainstitucija tzv.rsk nađene u VRA Oluja koji govore o ovom ratnom zločinu.

Promocija knjige “Crna mapa – priča jedne novinarske istrage” će se održati u petak, 29.lipnja 2012., s početkom u 18 sati u Narodnoj knjižnici i čitaonici Vlado Gotovac Sisak, Rimska bb.

www.sisak.info

Pozivamo zainteresirane ratne veterane 2. gardijske brigade “Gromovi” da svojom nazočnošću na prezentaciji daju potporu ovom hvalevrijednom projektu kojemu je urednik član URV 2. gbr Gromova Ivica Pandža – Orkan.

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here