Poziv na obilježavanje Dana hrvatskih branitelja Zagrebačke županije

Središnja svečanost obilježavanja Dana hrvatskih branitelja Zagrebačke županije održat će se u subotu, 28. lipnja 2014. godine u Parku Domovinske zahvalnosti u Samoboru s početkom u 10,00 sati.

Na obilježavanju će kao i prošle godine sudjelovati Udruga ratnih veterana 2. gardijske brigade „Gromovi“.

Pozivamo članove Udruge ratnih veterana 2. gardijske brigade „Gromovi“ i ratne veterane 2. gbr „Gromovi“ na ovu svečanost.

Zainteresirani za sudjelovanje na obilježavanju mogu se javiti predsjedniku Udruge, Željku Ćubeli, mob. 098/953-4977.

Županijska skupština Zagrebačke županije na sjednici skupštine 19. ožujka 2013. godine proglasila je 27. lipanja Danom hrvatskih branitelja Zagrebačke županije. Naime, toga dana 1991. godine na pokupsko je bojište raspoređena 2. „A“ brigada Zbora narodne garde (2. gardijska brigada „Gromovi) i počela je djelovati na prvoj crti bojišnice uz Kupu.

Program događanja:

09:00   Okupljanje uzvanika te postrojavanje postrojbi i počasnog voda

10:00   Odavanje počasti poginulim braniteljima polaganjem vijenca ispred spomen                 obilježja u Parku Domovinske zahvalnosti i obraćanje visokih uzvanika

10:45   Sveta Misa u župnoj crkvi Sv. Anastazije uz Park Domovinske zahvalnosti

11:30   Zajedničko druženje na prostoru bivše vojarne Taborec u Samoboru

Centralnoj svečanosti obilježavanja Dana hrvatskih branitelja Zagrebačke županije prisustvovat će predsjednik Republike Hrvatske prof. dr. sc. Ivo Josipović, župan Stjepan Kožić i predsjednik Županijske skupštine Zagrebačke županije Dražen Bošnjaković .