Poziv na obilježavanje 22. obljetnice akcije „Vihor“

0
934

U spomen na 19 poginulih hrvatskih branitelja u akciji „Vihor“ (13 pripadnika 102. brigade i 6 pripadnika 2. gardijske brigade), Klub Udruge ratnih veterana domovinskog rata 102. brigade HV Novi Zagreb i Udruga ratnih veterana 2. gardijske brigade „Gromovi“ upriličit će u subotu 14. prosinca 2013. godine u Šišincu prigodno sjećanje na žrtvu ovih hrabrih hrvatskih vojnika i time obilježiti 22. godišnjicu akcije „Vihor“ koja se odvijala od 12. do 15. prosinca 1991. godine u Pokuplju i Banovini.

 

Program obilježavanja:

11,00 sati – Sveta Misa za poginule branitelje, župna crkva Sv. Marte

11,30 sati – Komemoracija i polaganje vijenaca, „Spomen gaj 102. brigade HV“

12,00 sati – Druženje ratnih veterana i obitelji poginulih branitelja, dom mjesnog odbora                   u Šišincu

 

Svetu Misu predvodit će don Milenko Majić, vojni kapelan Vojne kapelanije Svetoga Ilije Proroka iz Petrinje.

Pozivamo obitelji branitelja poginulih u ovoj akciji te ratne veterane Gromove, posebno pripadnike Oklopne bojne i nekadašnjeg 2. OMB-a, da nazoče ovoj komemoraciji u kojoj ćemo odati dužno poštovanje žrtvi ovih 19 poginulih branitelja, a među njima i četvorici poginulih pripadnika nekadašnjeg 2. OMB-a, odnosno Oklopno mehanizirane bojne 2. „A“ brigade ZNG-a (Siniša Janić, Damir Sajko, Pave Žgela i Damir Pokić) ,te pripadnicima 1. pb, Mladenu Kušaru i 3. pb, Milanu Turkalju, poginulima u toj akciji na potezu Slana-Glinska Poljana.

Ratni veterani sukladno mogućnostima mogu nazočiti obilježavanju u vojnim odorama.

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here