Poziv na obilježavanje 22. godišnjice pokoja Prvog hrvatskog predsjednika Dr. Franje Tuđmana

0
666

Poštovani,

Već dvadeset i dvije godine, mi, Hrvatice i Hrvati iz Zagreba – gradska četvrt Trnje obilježavamo, godišnjicu pokoja prvog hrvatskog predsjednika, dr. Franje Tuđmana, organizirano, polažući cvjetni aranžman HVALA TI, na njegov grob.

Zbog dolaska velikog broja ljudi na grob i oko groba te nedostatka državnog protokola obilježavanja, mi, Hrvatski branitelji smo se organizirali i dogovorili protokol obilježavanja na Mirogoju .

Dopise smo uputili nizu državnih institucija i upravi gradskog groblja Mirogoj, sa zamolbom za pomoći.

Ove godine 2021. Poštujući proglašene mjere Stožera civilne zaštite, spremamo se, doći 10. prosinca u 10.00 sati, i od crkve Krista Kralja, u organiziranoj koloni, otići do groba dr. Franje Tuđmana. Tamo ćemo, prema dogovorenom protokolu, položiti vijence, cvjetni aranžman HVALA TI i lampaše, pomoliti se, održati minutu ponosne hrvatske tišine, te odslušati mirozov.

PETAK 10. prosinca 2021. radni je dan, ali očekujemo nazočnost velikog broja ljudi.

Sv. Misa zadušnica će biti u župnoj crkvi Sv. Mati Slobode u PETAK,

  1. prosinca 2021., u 19.00 sati.

Molimo Vas, obavijestite i pozovite članove svojih udruga i prijatelje na nazočnost Sv. Misi za dr. Franju Tuđmana, prvog hrvatskog predsjednika i time zajedno pokažimo, trajnu zahvalnost na svemu što je za života učinio, prvi hrvatski predsjednik, za naš, Hrvatski narod uz poštovanje preporučenih mjera.

 Vas ovom prilikom molimo, organizirajte se:

Neka izaslanstvo vaše udruge sudjeluje u protokolu i položi vijenac ili lampaš na grob dr. FRANJE TUĐMANA (prijaviti izaslanstvo udruge na vrijeme).

 Pozovite Hrvatske branitelje, da u odorama HV ili hrvatskog redarstva, nazoče Sv. Misi zadušnici u 19.00 sati u crkvi Sv. Mati Slobode na Jarunu.

 Obilježavanjem godišnjice pokoja bismo, kao i svi demokratski narodi svijeta i mi Hrvati pokazali poštovanje prema svom, prvom, hrvatskom predsjedniku i utemeljitelju slobodne i samostalne Hrvatske Države.

 Dr. Franjo Tuđman, prvi hrvatski predsjednik je veliki i značajan čovjek hrvatske povijesti i uspostave slobodne Hrvatske države. Zaslužio je, svojim radom i ljubavlju za Domovinu i Hrvatski narod, trud svih nas, za dostojanstvenim i organiziranim počastima pri obilježavanju godišnjice smrti.

U nadi iskazivanja zajedništva, neka nas vodi slogan:

“UVIJEK I SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTA”,

 

 

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here