POZIV NA OBILJEŽAVANJE 10.PROSINCA 2019. – 20-te GODIŠNJICE POKOJA PRVOG HRVATSKOG PREDSJEDNIKA, dr. FRANJE TUĐMANA

0
1173

KLUB VETERANA 148. br. HV

ZAGREB – TRNJE

UDRUGAMA HRVATSKIH BRANITELJA

 

U Zagrebu, 25. studenog 2019.

OBILJEŽAVANJE 10.prosinca 2019. – 20-te GODIŠNJICE POKOJA PRVOG

HRVATSKOG PREDSJEDNIKA, dr. FRANJE TUĐMANA

Poštovani,

Već devetnaest godina, mi, Hrvatice i Hrvati iz Zagreba – gradska četvrt Trnje obilježavamo, godišnjicu pokoja prvog hrvatskog predsjednika, dr. Franje Tuđmana, organizirano, polažući cvjetni aranžman HVALA TI, na njegov grob.

Zbog dolaska velikog broja ljudi na grob i oko groba te nedostatka državnog protokola obilježavanja, mi, hrvatski branitelji smo se organizirali i dogovorili protokol obilježavanja na Mirogoju .

Dopise smo uputili nizu državnih institucija i upravi gradskog groblja Mirogoj, sa zamolbom za pomoći.

Ove godine 2019. kao i prošlih godina, spremamo se, doći 10. prosinca u 10.00 sati, i od crkve Krista Kralja, u organiziranoj koloni, otići do groba dr. Franje Tuđmana. Tamo ćemo, prema dogovorenom protokolu, položiti vijence, cvjetni aranžman HVALA TI i lampaše, pomoliti se, održati minutu ponosne hrvatske tišine, te odslušati mirozov (ako dogovorimo).

UTORAK 10. prosinca 2019. radni je dan, i očekujemo nazočnost velikog broja ljudi.

Sv. Misa ZADUŠNICA biti će u UTORAK, 10.12.2019.  u 18.00 sati   u Zagrebačkoj katedrali

Molimo Vas, obavijestite i pozovite članove svojih udruga i prijatelje na nazočnost Sv. Misi za dr. Franju Tuđmana, prvog hrvatskog predsjednika i time zajedno pokažimo, trajnu zahvalnost na svemu što je za života učinio, prvi hrvatski predsjednik, za naš, Hrvatski narod.  Hrvatske branitelje pozivamo na nazočnost u odorama HV  ili Hrvatskog redarstva.

Vas ovom prilikom molimo, organizirajte se:

Neka izaslanstvo vaše udruge sudjeluje u protokolu i položi vijenac ili lampaš na grob dr. FRANJE TUĐMANA.

 Pozovite Hrvatske branitelje, da u odorama HV ili hrvatskog redarstva, nazoče 

Sv. Misi ZADUŠNICi  u UTORAK, 10.12.2019.  u 18.00 sati   u Zagrebačkoj

katedrali.

 Obilježavanjem godišnjice pokoja bismo, kao i svi demokratski narodi svijeta i mi Hrvati pokazali poštovanje prema svom, prvom, hrvatskom predsjedniku i utemeljitelju slobodne i samostalne Hrvatske Države.

 Dr. Franjo Tuđman, prvi hrvatski predsjednik je veliki i značajan čovjek hrvatske povijesti i uspostave slobodne Hrvatske države. Zaslužio je, svojim radom i ljubavlju za Domovinu i Hrvatski narod, trud svih nas, za dostojanstvenim i organiziranim počastima pri obilježavanju godišnjice smrti.

U nadi iskazivanja zajedništva, neka nas vodi slogan:

“UVIJEK I SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTA”,

 

 

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here