Poziv: 22. obljetnica napada na PP Glina i pogibije hrvatskog branitelja policajca Tomislava Roma

0
1147

U Glini će se u srijedu 26. lipnja 2013. godine obilježiti 22. obljetnica otpora velikosrpskom agresoru u Domovinskom ratu prilikom njegovog napada na Policijsku postaju Glina i 22. obljetnica pogibije hrvatskog branitelja policajca Tomislava Roma. Obilježavanje će se provodi u organizaciji MUP-a i Udruge hrvatskih branitelja Domovinskog rata policije SMŽ-e. U obilježavanju će sudjelovati i Udruga ratnih veterana 2. gardijske brigade „Gromovi“ Podužnica Sisačko-moslavačke županije.

Pozivamo ratne veterane 2. gardijske brigade na sudjelovanje u ovoj značajnoj obljetnici iz Domovinskog rata.

 

Program obilježavanja:

 

1)      08,00 sati –  okupljanje obitelji i branitelja na prostoru sportskog objekta                                        NK „Banovac“ Glina

2)      09,00 sati –  odlazak na mjesno groblje u Gornjem Viduševcu i polaganje                                        vijenaca i paljenje svijeća na grobu  poginulog policajca                                              Tomislava Roma

3)                         Po polaganju vijenaca započinje tradicionalna utrka malog                                          maratona do PP Glina.

4)      10,00 sati –  polaganje vijenaca i paljenje svijeća na grobu poginulog branitelja                                 Ivana Sremića na groblju u Dvorišću

5)      11,00 sati – Sveta misa u župnoj crkvi sv. Ivana Nepomuka u Glini

6)      12,15  sati – Svečani program

7)      (10,30 sati – Početak nogometnog turnira)

8)      14,00 sati – Zajednički domjenak sudionika susreta i gostiju, te podjela                                          zahvalnica i nagrada pobjednicima športskih susreta

 

Na nogometnom turniru sudjelovat će i nogometna momčad URV 2. gbr Gromovi PSMŽ. Molimo članove URV 2. gbr Gromovi da na ovu svečanost  sukladno mogućnostima dođu  u majicama Udruge ili nekim od obilježja 2. gbr. S ovim informacijama obavijestite sve svoje prijatelje Gromove, a pogotovo sudionike akcije u Glini da se priključe ovom obilježavanju.

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here