Povratak pripadnika 8. kontingenta iz misije UNDOF

0
1571

Posljednja, četvrta skupina pripadnika 8. kontingenta OS RH jučer se,12. lipnja 2012., u večernjim satima, vratila u Hrvatsku iz mirovne misije UNDOF na Golanskoj visoravni. Na zagrebačkom aerodromu Pleso dočekalo ih je izaslanstvo GS OSRH i HKoV-a predvođeno zapovjednikom Zapovjedno-operativnog središta brigadnim generalom Vladom Šindlerom. U kratkom obraćanju, general Šindler je čestitao pripadnicima kontingenta na uspješnoj misiji i dostojnom predstavljanju Republike Hrvatske i njenih Oružanih snaga. Osmi kontingent, čiji je zapovjednik bojnik Ivica Brajković, upućen je u UNDOF 24. studenog 2011. godine. Sastavljen je od ukupno 93 pripadnika OSRH, većinom pripadnika Gardijske motorizirane brigade.

http://www.morh.hr/

Među povratnicima iz mirovne misije UNDOF s Gloanske visoravni je i određeni broj još uvijek djelatnih ratnih veterana 2. gardijske brigade Gromovi, a što možete vidjeti i na slikama. Pripadnike je dočekao zapovjednik Zapovjedno-operativnog središta GS OS RH, brigadni general Vlado Šindler, također djelatni ratni veteran 2. gardijske brigade “Gromovi”.
Dečki dobro došli u Domovinu i čestitamo Vam na uspješno izvršenoj zadaći!

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here