Potpora projektu nabave novog višenamjenskog borbenog zrakoplova

0
1060

Zbor udruga veterana hrvatskih gardijskih postrojbi, Udruga specijalne policije iz Domovinskog rata i Zajednica udruga HVIDR-a grada Zagreba daje potporu projektu nabave novog višenamjenskog borbenog zrakoplova.

Kao branitelji i stradalnici, s punom odgovornošću i spoznajom koliko nam je zrakoplovstvo u Domovinskom ratu bilo važno i koliko je neprocjenjiva bila njegova uloga u konačnoj pobjedi, svjesni smo i današnje važnosti borbenih zrakoplova.

Prisjetimo se naših suboraca, heroja koji su sa sportskim zrakoplovima doturali neophodnu pomoć  gradu Vukovaru, neopisivog ponosa i sreće kada su naši piloti s borbenim zrakoplovima prebjegli i stavili se na raspolaganje hrvatskom narodu. Tim činom donijeli su nadu i potrebnu sigurnost hrvatskom nebu.

Kako u Domovinskom ratu tako i danas zrakoplovstvo je važno za suverenitet i opstojnost Republike Hrvatske.

Svjesni smo gospodarske situacije, no ovo ulaganje u borbene zrakoplove – ulaganje je i u budućnost Hrvatske ne samo sigurnosnu već i ekonomsku jer otvara mogućnost ulaganja u hrvatsko gospodarstvo i otvaranje novih radnih mjesta.

 

Predsjednik ZUV HGP-a, Miljenko Kolobarić

Predsjednik USPDR RH, Josip Klemm

Predsjednik ZU HVIDR – a GZ , Ante Tandara

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here