Početak radova na spomeniku u Dugoj Resi

0
990

Udruga ratnih veterana 2. gardijske brigade „Gromovi“ nakon zadnje podignutih spomen ploča i spomen obilježja poginulim suborcima u Topuskom, Sunji, Sisku i Ogulinu, te uz Udrugu Crne mambe u  Novom Farkašiću, tijekom narednih mjeseci planira podići i Spomen obilježje Gromovima u Dugoj Resi. Vrijedni Gromovi Podružnice karlovačke županije pod vodstvom predsjednika podružnice Milana Valentića i budnim okom voditelja projekta Marija Stišćaka započeli su 31. ožujka 2012. godine radove na budućem spomen obilježju poginulim suborcima. Spomenik će biti podignut ispred Doma učenika u Dugoj Resi, mjesta gdje je osnovana 3. pješačka bojna 2. gbr. Članovi Podružnice svojim nesebičnim volonterskim radom i na ovaj način odaju poštovanje svojim poginulim prijateljima, a ujedno smanjuju i troškove izrade. Glavnina radova je povjerena tvrtci Spomenik d.o.o. iz Ogulina, koja je u vlasništvu Damira Franjkovića, ratnog veterana 2. gbr, koji s minimalnom cijenom uvelike pridonosi da u ovim recesijskim vremenima Udruga uspije zatvoriti financijsku konstrukciju izrade spomen obilježja.

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here