Početak rada u Zagrebačkoj županiji

0
957

U sklopu projekta Budimo zajedno (UP.02.2.2.10.0034), sufinanciranog iz Europskog socijalnog fonda, započet je rad u Zagrebačkoj županiji. Sam projekt obuhvaća tridesetak korisnika pretežito s ruralnih područja Zagrebačke, Karlovačke, Krapinsko-zagorske i Sisačko-moslavačke županije.

U projektnom elementu Pružanje usluga u kući u obavljanju svakodnevnih životnih aktivnosti pokrenuta je stavka pod imenom Gerontodomaćica 1 i stavka pod imenom Osobni pomoćnik 1 koje se tiču pružanje usluga za korisnike (hrvatske branitelje) s područja Zagrebačke županije.

Početkom rujna zaposlene su Maja Kučan Berković kao gerontodomaćica i Štefica Berković Petrinec kao osobni pomoćnik. Prva zaposlenica ima tri korisnika (od čega će dva korisnika obilaziti dva puta tjedno). Druga zaposlenica ima četiri korisnika (od čega će jednog korisnika obilaziti dva puta tjedno). To čini ukupno sedam korisnika u Zagrebačkoj županiji. Trajanje njihovog posla bit će do završetka projekta, to jest do veljače 2022.

Prema opisu stavke u projektu gerontodomaćica pruža usluge u vidu sljedećih djelatnosti: pomoć u obavljanju kućanskih poslova, čišćenje stambenog prostora, održavanje higijene, odlazak u trgovinu ili ljekarnu, pripomoć medicinskoj sestri/medicinskom tehničaru u vidu medicinske skrbi. Osobni pomoćnik pruža pomoć pri administrativnim poslovima u kućanstvu, pratnja pri odlasku liječniku i ostali poslovi vezani uz osnovne ljudske potrebe.

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here