Pjesma o mučeniku velečasnom Ivanu Buriku „Dobro jutro, Hrvatska“

0
914

Pjesma “Sjećanje na Ivana Burika “, koja je nastala u produkciji udruge „Dr. Ante Starčević iz Tovarnika“, zagrebačka klapa Levanda premijerno je izvela pjesmu u emisiji HRT- a Dobro jutro, Hrvatska.

Pjesma je nastala 2011. godine povodom dvadesete obljetnice mučeničke smrti tovarničkog župnika Ivana Burika, koji je mučki ubijen 8. listopada 1991. godine u župnoj kući, a ekshumiran iz masovne grobnice i pokopan 31. siječnja 1998. godine sa svojim župljanima, koji su, kao i on, ubijeni iz mržnje tijekom srbijanske agresije i okupacije Tovarnika. Tekst za pjesmu napisala je Biljana Barković, uglazbio Zoran Goman, aranžman potpisuje Toni Eterović, a pjesmu izvodi klapa Levanda.

Premijernu izvedbu možete pogledati ovdje :Sjećanje na Ivana Burika – Klapa Levanda

 

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here