Oproštaj od Antona – Ante Dankića

0
1669

Danas je na gradskom groblju u Slavonskom Brodu u tuzi i sa suzom u oku nazočnih ispraćen u Nebesku slavu pravednika hrvatski branitelj Ante Dankić. Nakon više od 20 godina neizvjesnosti i traganja, obitelj i suborci su saznali za sudbinu ovoga hrabrog mladića. Ispraćen je sa svim vojnim počastima, kako i dolikuje jednom ratniku, hrvatskom vojniku. Uz mnogobrojnu obitelj, rodbinu i prijatelje, Antu su ispratili i njegovi suborci i ratni zapovjednici iz 2. gardijske brigade „Gromovi“. U ime pripadnika 1. pješačke bojne Crne mambe i svih ratnih veterana Gromova posljednji zbogom Anti uz podsjećanje na te dane ponosa i ljubavi hrvatske mladosti prema svojoj Domovini izrekao je brigadir Mile Krišto.  

Hvala Anti na njegovoj žrtvi. Najvećoj žrtvi koja se može dati za svoje najmilije, svoje prijatelje. Žrtvi vlastitoga života za druge. 

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here