Okupili se izvidnici „Gromova“

0
1410

Od osnivanja, u srpnju 1991. godine, pripadnici izvidničke satnije 2. gardijske brigade „Gromovi“ prošli su mnoga ratišta u obrani i oslobađanju Hrvatske od agresora. Prvi put nakon Domovinskog rata, preživjeli izvidnici brigade su se okupili u Novskoj, kako bi se prisjetili ratnih vremena.

– Pripadnici izvidničke satnije brigade prolazili su  posebnu obuku i vojne vještine. S „Gromovima“, u kojima su bili gardisti iz svih naših krajeva, izvidnici  su  prošli akcije od Istočne Hrvatske, Novske sve do Prevlake -, kazao je Novljanin Drago Kaurinović, pripadnik. Izvidnici kažu da je posebno teško bilo u „Oluji“, kad su sudjelovali na glavnom pravcu napada prema Petrinji i u oslobađanju Banovine. Tada je u jednom napadu poginuo zapovjednik legendarne 2.pješačke bojne, Predrag Matanović, čije ime danas nosi vojarna u Petrinji.

Poslije preustroja brigade, desetak pripadnika izviđačke satnije sudjelovali su u  više misija u sklopu NATO-a i UN-a, po cijelom svijetu.

Za sve poginule kod spomenika poginulim braniteljima u novljanskom parku, položili su cvijeće i upalili svijeće.

www.novska.hr

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here