Održana primopredaja dužnosti zapovjednika 2. mehanizirane bojne Gromovi

0
1216

U vojarni “Pukovnik Predrag Matanović” u Petrinji, 7. travnja 2022. održana je svečana primopredaja dužnosti zapovjednika 2. mehanizirane bojne „Gromovi“ Gardijske mehanizirane brigade Hrvatske kopnene vojske.

Dosadašnji zapovjednik bojne pukovnik Ivan Radić u svome govoru istaknuo je: „Nikada nemojte dozvoliti ni sebi ni drugima da umanje pobjedu naše Hrvatske vojske. Brižno čuvajte slobodu i neovisnost, i sve ono što imamo danas. U naš današnji rad utkani su svi oni koji su stvarali HV. Odoru pobjedničke Hrvatske vojske ponosno nosimo, pokazujući svakodnevno da se na nas uvijek može računati, a buduće naraštaje učimo kako se voli i časno služi Domovini.“ U svom je govoru na kraju zaključio: „Gromovi, uvijek sam bio, jesam i uvijek ću biti ponosan na vas. Bila mi je čast biti vaš zapovjednik i s vama vjerno služiti Domovini.“

Novi zapovjednik bojne bojnik Vlatko Klarić osvrnuo se i na provedenu obuku i sve što predstoji 2. mb „Gromovi“i zahvalio dosadašnjem zapovjedniku, pukovniku Radiću. „Zahvaljujem Vam na svemu što ste učinili i činite za ovu postrojbu. Vaša osobnost, vaša djela mogu se opisati upravo riječima koje često čujemo da nam govorite – Služite časno i pošteno. Gromovi, vas pozivam da nastavimo raditi na čast i ponos onih koji nose zelenu beretku i budimo primjer i nadahnuće onima koji će je tek nositi.“

Zapovjednik Gmbr brigadni general Dražen Ressler zahvalio je pukovniku Ivanu Radiću na dosadašnjoj suradnji te mu je zaželio sreću na novoj dužnosti u Zapovjedništvu za potporu, a novom zapovjedniku bojniku Vlatku Klariću uspjeh u daljnjem radu. Uz generala Resslera, svečnosti su nazočili prvi dočasnik Gmbr, voditelji odsjeka Zapovjedništva Gmbr i predstavnici Udruge ratnih veterana 2. gbr „Gromovi“.

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here