ODRŽANA III. REDOVNA SKUPŠTINA URV 2.GBR GROMOVI SMŽ SISAK, HOTEL PANONIJA, 23.02.2024. godine.

0
476

III. REDOVNA SKUPŠTINI URV 2.GBR GROMOVI SMŽ, počela je intoniranjem Himne Republike Hrvatske.

Nakon Himne SKUPŠTINU je otvorio je predsjednik UDRUGE Nenad Bužanić, te pozvao sve nazočne da minutom tišine odamo počast svim poginulim, nestalim i umrlim Gromovima i svim braniteljima, te prvom hrvatskom predsjedniku dr. Franji Tuđmanu.

U nastavku je predsjednik UDRUGE Nenad Bužanić pozdravio sve nazočne Gromove, a posebno je pozdravio goste:

Iz URV 2.GBR GROMOVI, počasnog predsjednika Ivana Krupeca, dopredsjednika i predsjednika Zagrebačke podružnice Dubravka Petrovića, dopredsjednika i predsjednika Podružnice Karlovačke županije Milana Valentića, rizničara Stjepana Domjanića, članove UPRAVNOG ODBORA, Željka Makeka, Antu Hodaka, Ivana Boljfetića, Darka Halovanića, predsjednika NADZORNOG ODBORA URV 2.GBR GROMOVI Gordana Galića, ispred SUDA ČASTI Darka Halovanića.

Predsjednika Koordinacije udruga Grada Siska Željka Gršića i predstavnicke USJP OSA Sisak na čelu sa predsjednikom Eduardom Blagajem, Antuna Perekovića ispred UHDDR SMŽ, Branka Jurkovića ispred UV ZMIN RADAR, Željka Nenadića i delegaciju ispred UBDRH DABROVI, predstavnicike URV VDR GRADA PETRINJE, predsjedniak Zlatka Iskrića i tajnika Zvonimira Martinovića, predsjednika UHBLPTSP-SMŽ Zvonka Sokolovića, predsjednik HDLSKL SMŽ Davora Ančića, delegaciju UDRUGE VETERANA VOJNE POLICIJE SISAČKO-MOSLAVAČKE ŽUPANIJE-SISAK na čelu sa predsjednikom Ivicom Dominićem.

Izaslanik potpredsjednika Vlade i ministra Hrvatskih branitelja Tome Medveda Dinka Tandaru, izaslanika Ministra obrane Republike Hrvatske Ivana Anušića Gorana Germunšeka, izaslanika župana Ivana Celjaka, zamjenik župana Mihaela Jurića, načelnika Općine Martinska Ves Stjepana Ivoša, donačelnik Općine Dvor Franju Juranovića, voditelja područne jedinica Sisak Ministarstva hrvatskih branitelja, Vjekoslava Andrića.

Predsjednik Nenad Bužanić predložio je  RADNO PREDSJEDNIŠTVO u sastavu predsjednika Branka Kolarića, a za članove Josipa Gavranovića i Ivicu Matkovića, koji su dalje vodili SKUPŠTINU.

U daljnjem tijeku SKUPŠTINE podnesena su IZVIJEŠĆA za 2023. godinu, koja su i prihvaćena od strane SKUPŠTINE

U IZVIJEŠĆU O RADU prezentiran je veliki broj PROGRAMA I AKTIVNOSTI koje je UDRUGA provela.

Isto tako SKUPŠTINA je jednoglasno usvojila predloženi:

PLANA RADA I FINANCIJSKOG PLANA ZA 2024. I 2025. GODINU

Na kraju SKUPŠTINI su se obratili:

Ivan Krupec počasni predsjednik i dugogodišnji predsjednik URV 2.GBR GROMOVI. U svom obraćanju pozdravio je sve nazočne branitelje – pripadnike pobjedničke HRVATSKE VOJSKE. Svima je zahvalio na dosadašnjoj izvrsnoj suradnji, te poželio svima i daljnju dobru suradnju, kao i puno zdravlja i sreće svim braniteljima i članovima obitelji.

Slijedeći se Skupštini obratio Mihael Jurić zamjenik župana SMŽ.  Prenio nam je pozdrave župana Ivana Celjaka. U svom obraćanju naglasio je veliki doprinos branitelja, a posebno GROMOVA u obrani, oslobađanju i stvaranju Domovine nam Hrvatske. Vrlo emotivno naglasio je ulogu GROMOVA u oslobađanju naše županije, a poglavito rodne mu Petrinje i okolice. Naglasio je da će županija i dalje podržavati rad Udruge u svim programima i projektima.

Nakon toga za riječ se javio Dinko Tandara izaslanik potpredsjednika Vlade i ministra branitelja Tome Medveda. Prenio nam je pozdrave ministra Tome Medveda koji se ispričao zbog nedolaska, te pozdrave djelatnika MHB, kao i pozdrave u osobno ime. U svom obraćanju prisjetio se nedavne prošlosti kada smo svi zajedno stvarali novu nam Državu. Obećao je i dalje svesrdnu pomoć MHB radu udruge. Sve nazočne upoznao je sa mogućnostima korištenja braniteljskih centara. Na kraju je svim nazočnima i članovima obitelji uputio srdačne čestitke.

S obzirom da se više nitko nije javio za riječ Predsjednik RP Branko Kolarić zaključuje s radom III. REDOVNU SKUPŠTINU URV 2.GBR GROMOVI SMŽ u 19.45 sati, te poziva nazočne na druženje uz okrjepu.

Tekst: NB

Foto: Milan Sarač

 

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here